teklif alın
5 Adımda Etkili Hastane Web Tasarımı

Kurum ve kuruluşların en büyük sorunu olan hastane web tasarımları bazen kullanıcılar için çözülemeyecek sorunların en başında geliyor. Hastanenize gelecek ziyaretçilerin asıl amaçları genelde bellidir. Bunların en başında; randevu talep etme ekranları, uzman doktorların listesi ve doktor çalışma listesini takip ederler. Almak istedikleri hizmet aslında bellidir. Fakat neden bu durumu zülüme çeviren web tasarım firmaları var? Bazen çok uygun fiyata çalışmalar yaptığını söyleyip iş alan web tasarım ajansları gerçek hizmeti veremeyip hastanelerin işlerini yarıda bırakır. Bu yüzden hastanelerde web sitelerinde düzgün hizmet veremezler.

 

Hastane Web Tasarım

5 adımda en etkili hastane web tasarımı nasıl yapılır beraber inceleyelim;

 

 1. Etkili Strateji Geliştirin
 2. Kolay Kullanımlı UX Çalışması
 3. İlham Verici Web Tasarım
 4. Kolay, Hatsız Yazılım
 5. Sosyal Medya ve Reklam Çalışmaları
 6. Referansları İnceleyin

ozel hastane web tasarım

 

1- Etkili Strateji Geliştirin

 

Hastanenizi ziyaret edecek konuklarınızın genel profillerini çıkarın. Onlara uygun bir web sitesi hazırlayın. Stratejinizi yaş grubunun kullanabileceği düzeyde bir çalışma yapın.

 

2 – Kolay Kullanımlı UX Çalışması

 

Konuklarınız sadece gençlerden oluşmayacağı için hazırlayacağınız web sitesinin kullanımını, kullanıcı deneyimini en yüksek olabilecek şekilde ayarlamanız gerekiyor. Logonuzu mutlaka sol üstte kullanın ve sağ üst tarafta menülerinizi kısa kısa oluşturun. Menünüzde Kurumsal başlığı altında hakkınızda bilgileri, misyon ve vizyonunuzu, kalite politikanız gibi alt başlıkları mutlaka oluşturun. Altsayfanın devamında ise Randevu al butonu, doktor çalışma listesi, doktorların listesini kapsayacak butonların oluşturulduğundan emin olun. Footer bölümünde mutlaka telefon ve randevu bölümlerini bulundurun.

 

3 – İlham Verici Web Tasarım

 

UX çalışması oluşturulan hastane web tasarımıUI Tasarım bölümüne artık geçebiliriz. Kullanacağınız tasarım dili 2019 trendlerine uygun seçmelisiniz. Renklerinizi kurumsal kimliğinize uygun ana renk ve 2 ara renk olacak şekilde belirlemeler yapın. Flat bir tasarım dili kullanın ve yapacağınız tasarımı Responsive yani tablet ve mobil uyumlu web site tasarımı yapın.

 

4 – Kolay, Hatasız Yazılım

 

Özel çok başarılı bir yazılımınız yoksa kesinlikle bir freamwork kullanmalısınız. Kolay ve hızlı olacağı için başarı yüzdeniz dahada artacaktır. Randevu talebi sırasında konuklarınızı mağdur etmemek için devamlı olarak web sitenizin monitörign edilmesi gerek. Aksi halde anlık oluşabilecek bug’lara yani hataları çözüm süremiz uzayacağı için hastanemizi ziyaret edecek konuklarımız bu durumdan zarar göreceklerdir. Yazılım konusunda hız en önemli etkendir, olabildiğince az JS ve resim ile hızlı kolay kullanılabilen web siteleri hazırlayalım.

 

5 –  Sosyal Medya ve Reklam Çalışmaları

 

Özel hastaneler için olmazsa olmazlardan biri PR çalışmalarıdır. Sosyal medya‘dan ve diğer mecralardan kendinizi, hastanenizin işleyişini, haberlerinizi, doktorlarınızı ve yazdıkları özel makaleleri yayınlamalısınız. Bu sayede geri bildirimleriniz çoğalacak bulunduğunuz lokasyona yakın ziyaretçiler hastanenizin kalitesini anlayıp, randevu alabilecektir.

Hastanenizin sosyal medya hesaplarını yönetmemizi ister misiniz? Profesyonel ekibimizle hazırlayacağımız web sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı yöneterek hastanenizi daha fazla kişiye duyurabilir ve bizden alacağınız hizmetlerle potansiyel hastane konuklarınızı arttırabilirsiniz.

 

Referanslarımızı inceleyin!

 

Biz daha önce büyük markalarla çalışmış bir ekibiz. Çalıştığımız bazı özel hastaneleri size aşağıda listeledik;

 • Özel Adatıp Hastanesi
 • Yakın Doğu Hastanesi
 • Özel Altınova Hastanesi
 • Özel Konak Hastanesi
 • Çark KBB Hastanesi

Biz bir çok hastaneyle çalıştık ve sizinle çalışmak içinde sabırsızlanıyoruz. Hemen irtibat kurun!


Yayınlanma Tarihi: Şubat 2, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ
 • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
  No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
 • 0850 304 13 02
 • [email protected]