teklif alın
Web Site Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web Site Optimizasyonu Nedir?

Web site sahibiyseniz bu yazımız tam size göre.Arama motorlarının kurallarına uygun olarak web sitenizi nasıl optimize edeceğinizi detaylı olarak anlatacağız.Çoğu web site sahipleri kullanıcı deneyimlerine bağlı olarak sitelerinin tasarımlarını değiştirerek dönüşüm almaya çalışırlar.Öncelikle sitenizi inceleyin ve analiz edin.Trafik almayan sayfaları belirleyin ve bu sayfalarda ki hataları gözden geçirin.Arama motorları web site içeriğinizin alaka düzeyine bakar ve buna göre sıralama belirler.Arama motorları sitenizde ki başlık etiketlerini dikkate alır, bu başlık etiketlerini ön plana çıkarır.Web sitenizi optimize etmeden önce bu alanda bilgili olmanız gerektiğini unutmayın.Eğer iyi veriler elde etmeden optimizasyon işlemini gerçekleştirirseniz sitenizin dönüşüm oranınızı arttırmak yerine düşürebilirsiniz.Kullanıcılarınız sizlere web sitenizde neyi sevip neyi sevmediklerini öğretir ve eşsiz bir web sitesi sahibi olursunuz.

 

 

Rakiplerinizin Web Sitelerini İnceleyin!

Sektörde ki rakiplerinizin web site veya web sitelerini detaylıca inceleyin.Bu incelemenin ardından web sitenizde neyi nasıl olarak yağacağınızı daha iyi anlayacaksınız.Rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeleri,site yapılarını ve hangi yöntemleri kullandıklarını öğrenmeniz optimizasyonu hedeflerinizi daha iyi hale getirecektir.Rakip web sitelerini tamamen kopyalamak yerine kendi zayıf noktalarınızı bulup buna göre işlem yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Anahtar Kelimelerin Önemi

Sitenizin amacına yönelik anahtar kelimeleri araştırın.Bunları süzgeçten geçirip en iyilerini sitenize tanımlayın.Bu kelimeler insanları sitenize getirecek popüler terimleri içeren konular olabilir.Eğer anahtar kelimeleri kendi yöntemlerinizle bulamıyorsanız ücretsiz anahtar kelime bulma araçlarını kullanabilirsiniz.Anahtar kelimelerinizi, sitenizi her güncellediğinizde stratejik olarak değiştirin.Anahtar kelime bakımından zengin içeriğe sahip olmak sizi arama motorları açısından iyi yerlere getirir.

-Anahtar kelimeleri anasayfanızda istediğiniz gibi kullanın.
-Anahtar kelimeleri sitenizin meta etiketlerine, başlık etiketlerine ekleyin.
-Bağlantı verdiğiniz yazılara anahtar kelimeler ekleyin.
-Konu url adreslerinizde anahtar kelimeler kullanın.

 

Meta Etiketler ve Arama Motoruna Yönelik Çalışma

Meta ve başlık etiketleri kullanıcılara yönelik değildir.Arama motorlarının bu etiketlere göre sitenizi şekillendirmesine önemlidir.Web sitenizin arama sonuçlarında sıralamasını belirleyen etkenlerdir.Meta etiketini nasıl kullanacağınızı aşağıda sıraladık.

– Sitenizin her sayfasında meta etiketleri olmalıdır.Yoksa arama botları o sayfalarınızı okumaz.
– Doğru bir meta etiketi ve açıklaması kullanın.Bu açıklama arama sonuçlarında görünecektir.
– Her sayfa için anahtar kelime meta tagı eklemeyi unutmayın.Arama botları bu meta taglara sık sık bakmaktadır.

 

Web Site Optimizasyonu

Web sitenizin optimizasyonu için maddeleri aşağıda sıraladık;

– Sitenizin güncel trafik raporunu tutun ve bunu inceleyin.Günlük veya aylık olarak hangi kelimelerden trafik geldiğini not edin ve bu kelimeleri sitenizde daha sık kullanın.
– Sitenizi güncel tutun.Yeni girdiğiniz içerikler en az 350 kelime içermelidir.Bu içerikler kesinlikle özgün olmalıdır.
– Web sitenize backlink almayı unutmayın.Tanıtım yazısı veya footer backlink ile sitenizin değerlerini arttırmanız gerekmektedir.Bu backlinkleri sitenizle aynı sektörde olan sitelerden edinin.
– Web sitenize bir adet site haritası oluşturun.Arama motorları bu haritanız ile sitenizin tüm içeriğine erişecek ve dizinine ekleyecektir.
– Sitenizde frame tagları kullanmayın, arama motorları iframe etiketlerini hiç sevmemektedir.
– Sitenizin html kodunuzu doğrulayın.W3C standartlarına uygun html kodlar arama motorlarının güvenini kazanmaktadır.
– Web sitenizi ayda bir kez yeniden optimize edin.Anahtar kelimelerinizi yeniden belirleyin ve raporlara göre gerekli değişiklikleri yapın.
– Sitenizde abonelik sistemi kullanın.Web sitenize giren kullanıcıları abone yaparak yeni içerikleri abone olan kullanıcıların mail adresine göndererek trafik almayı deneyin.
– Web sitenizde ki fotoğrafları,css ve javascript dosyalarını sıkıştırın.


Yayınlanma Tarihi: Şubat 4, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
  • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
    No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
  • 0850 304 13 02
  • [email protected]