K.
HEMEN TEKLİF AL
0850 304 13 02

BLOG

Web Site Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web Site Optimizasyonu Nedir?

Web site sahibiyseniz bu yazımız tam size göre.Arama motorlarının kurallarına uygun olarak web sitenizi nasıl optimize edeceğinizi detaylı olarak anlatacağız.Çoğu web site sahipleri kullanıcı deneyimlerine bağlı olarak sitelerinin tasarımlarını değiştirerek dönüşüm almaya çalışırlar.Öncelikle sitenizi inceleyin ve analiz edin.Trafik almayan sayfaları belirleyin ve bu sayfalarda ki hataları gözden geçirin.Arama motorları web site içeriğinizin alaka düzeyine bakar ve buna göre sıralama belirler.Arama motorları sitenizde ki başlık etiketlerini dikkate alır, bu başlık etiketlerini ön plana çıkarır.Web sitenizi optimize etmeden önce bu alanda bilgili olmanız gerektiğini unutmayın.Eğer iyi veriler elde etmeden optimizasyon işlemini gerçekleştirirseniz sitenizin dönüşüm oranınızı arttırmak yerine düşürebilirsiniz.Kullanıcılarınız sizlere web sitenizde neyi sevip neyi sevmediklerini öğretir ve eşsiz bir web sitesi sahibi olursunuz.

 

 

Rakiplerinizin Web Sitelerini İnceleyin!

Sektörde ki rakiplerinizin web site veya web sitelerini detaylıca inceleyin.Bu incelemenin ardından web sitenizde neyi nasıl olarak yağacağınızı daha iyi anlayacaksınız.Rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeleri,site yapılarını ve hangi yöntemleri kullandıklarını öğrenmeniz optimizasyonu hedeflerinizi daha iyi hale getirecektir.Rakip web sitelerini tamamen kopyalamak yerine kendi zayıf noktalarınızı bulup buna göre işlem yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Anahtar Kelimelerin Önemi

Sitenizin amacına yönelik anahtar kelimeleri araştırın.Bunları süzgeçten geçirip en iyilerini sitenize tanımlayın.Bu kelimeler insanları sitenize getirecek popüler terimleri içeren konular olabilir.Eğer anahtar kelimeleri kendi yöntemlerinizle bulamıyorsanız ücretsiz anahtar kelime bulma araçlarını kullanabilirsiniz.Anahtar kelimelerinizi, sitenizi her güncellediğinizde stratejik olarak değiştirin.Anahtar kelime bakımından zengin içeriğe sahip olmak sizi arama motorları açısından iyi yerlere getirir.

-Anahtar kelimeleri anasayfanızda istediğiniz gibi kullanın.
-Anahtar kelimeleri sitenizin meta etiketlerine, başlık etiketlerine ekleyin.
-Bağlantı verdiğiniz yazılara anahtar kelimeler ekleyin.
-Konu url adreslerinizde anahtar kelimeler kullanın.

 

Meta Etiketler ve Arama Motoruna Yönelik Çalışma

Meta ve başlık etiketleri kullanıcılara yönelik değildir.Arama motorlarının bu etiketlere göre sitenizi şekillendirmesine önemlidir.Web sitenizin arama sonuçlarında sıralamasını belirleyen etkenlerdir.Meta etiketini nasıl kullanacağınızı aşağıda sıraladık.

– Sitenizin her sayfasında meta etiketleri olmalıdır.Yoksa arama botları o sayfalarınızı okumaz.
– Doğru bir meta etiketi ve açıklaması kullanın.Bu açıklama arama sonuçlarında görünecektir.
– Her sayfa için anahtar kelime meta tagı eklemeyi unutmayın.Arama botları bu meta taglara sık sık bakmaktadır.

 

Web Site Optimizasyonu

Web sitenizin optimizasyonu için maddeleri aşağıda sıraladık;

– Sitenizin güncel trafik raporunu tutun ve bunu inceleyin.Günlük veya aylık olarak hangi kelimelerden trafik geldiğini not edin ve bu kelimeleri sitenizde daha sık kullanın.
– Sitenizi güncel tutun.Yeni girdiğiniz içerikler en az 350 kelime içermelidir.Bu içerikler kesinlikle özgün olmalıdır.
– Web sitenize backlink almayı unutmayın.Tanıtım yazısı veya footer backlink ile sitenizin değerlerini arttırmanız gerekmektedir.Bu backlinkleri sitenizle aynı sektörde olan sitelerden edinin.
– Web sitenize bir adet site haritası oluşturun.Arama motorları bu haritanız ile sitenizin tüm içeriğine erişecek ve dizinine ekleyecektir.
– Sitenizde frame tagları kullanmayın, arama motorları iframe etiketlerini hiç sevmemektedir.
– Sitenizin html kodunuzu doğrulayın.W3C standartlarına uygun html kodlar arama motorlarının güvenini kazanmaktadır.
– Web sitenizi ayda bir kez yeniden optimize edin.Anahtar kelimelerinizi yeniden belirleyin ve raporlara göre gerekli değişiklikleri yapın.
– Sitenizde abonelik sistemi kullanın.Web sitenize giren kullanıcıları abone yaparak yeni içerikleri abone olan kullanıcıların mail adresine göndererek trafik almayı deneyin.
– Web sitenizde ki fotoğrafları,css ve javascript dosyalarını sıkıştırın.

K.‘Dan daha fazla haberdar olun
Figma’da Landing Page UI Tasarım Nasıl Yapılır?

Merhabalar, Figma'da sıfırdan bir inşaat firması için proje tanıtımı yapan landing page tasarım eğitimi yapacağız. Serenity Evleri projesi, Sakarya'nın Kocaali...

16 Kasım 2022
Ödüllü Shopify UI/UX E-Ticaret Tasarımı

Dünyanın en çok satan e-ticaret altyapısı Shopify için bir tasarımcıya mı ihtiyacınız var? Ozaman doğru yerdesiniz. Shopify 175 ülke'de 5milyondan...

07 Ekim 2022
UI/UX Mobil Uygulama Tasarımcısı

Kullanıcılarınızın beklentilerini karşılayan mobil uygulama tasarımını birlikte oluşturalım. Akıllı telefon kullanıcıları, mobil uygulamaların son derece kolay kullanımlı ve aynı zamanda...

20 Eylül 2022
Startup Girişimleri için Yazılım ve Tasarım Hizmeti

Her yıl gelişen teknolojiyle birlikte SaaS çözümü üreten startup firmalarını görmekteyiz. Yenilenen teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmayı ve iş yükünü azaltmayı...

20 Mayıs 2022
Sağlık Turizmi ve Klinik Yazılımı Bilgi Yönetim Sistemi

Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunan sağlık turizmi önemli bir ticari değere sahiptir.Sağlık turizminde öne...

04 Mayıs 2022
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Açabilirim?

Merhabalar, bugün sizlere Kurumsaltasarım markasının tüm tasarım süreçlerini yönettiği ve işinize çok yarayacak tamamen ücretsiz eticaret sitesi oluşturabileceğiniz bir projeden...

07 Nisan 2022
Ürün veya hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.
Ofis Adresi
19 Mayıs Mah, Turaboğlu Sok. NO:4, 34736 Kadıköy/İstanbul
Tüm haklarımız saklıdır. 2022 @ Copyright kurumsaltasarim