K.
HEMEN TEKLİF AL
0850 304 13 02

BLOG

Sesli Aramalara Uygun Mobil Web Site Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Sesli aramalar için uygun web sitesi nasıl olmalıdır?

Araştırmalara göre 2018 yılında kullanıcılar sesli aramayı 1 milyardan fazla yaptı.2020 yılına kadar, online aramaların %30’unun bir ekran kullanılmadan gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Sesli aramalar geleceğin temel taşlarını oluşturan bir şekilde ayarlanmış ve ciddi yarar sağlayacağa benziyor.İnsanlar sağlık sorunları nedeniyle gözlerinin görme yetisini kaybederken sesli arama kullanım oranını arttırmaktadırlar.Müşteriler bu rahat arama yöntemini kullanırken, bunun mobil web sitelerini nasıl etkileyeceğinden bahsedeceğiz.

Web siteleriniz kullanıcılara ne kadar cevap verirse o kadar popüler olur.Bunun için web sitelerinize canlı destek modülleri kurabilirsiniz.Sizin yapmanız gereken şey ise sesli aramalar ile kullanıcılar arasında oluşan bağı kuvvetlendirmektir.

2019 Yılı ve sonraki yıllar için mobil web sitesi tasarımında dikkat etmeniz gereken detaylardan bazılarını aşağıda anlattık.

– Sitenizin amacına yönelik en çok sorgulanan aramaların cevaplarını sitelerinize yerleştirin.Yani kullanıcılar sitenizde aradığını bulmalıdır.Yapılan bir ankete göre müşteriler aradığını buldukları sitenin işletmesini de aramaya başlamışlar.

– Sesli arama yapan kullanıcılar sitenin sahibi firmaya hemen ulaşmak isterler, bu yüzden iletişim bilgilerinizi kullanıcıların aradığı içeriğin yakınlarına yerleştirmelisiniz.

– Sitenize eklediğiniz içeriklere konum eklemeyi sakın unutmayın.Yerel bir kitleye hitap ediyorsanız oranın renklerini,görsellerini kullanmayı deneyin.

Sesli arama kullananları sitenize çekmek için elinizden geleni yapın ve içeriğinizi sesli aramaya göre uyarlayın.

– Sesli arama yapan kullanıcıların sorularına soru içeriği ekleyerek karşılıklı konuşmaya çevirin.Bu tür bir muhabbet sitenizin konforunu ve popülerliğini arttıracaktır.

Sesli arama yapan kullanıcıların çoğunluğu web sitenizin tasarımına önem vermektedir.Bu sebeple web site tasarımınızın profesyonel şekilde yapılması gereklidir.Profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

K.‘Dan daha fazla haberdar olun
Figma’da Landing Page UI Tasarım Nasıl Yapılır?

Merhabalar, Figma'da sıfırdan bir inşaat firması için proje tanıtımı yapan landing page tasarım eğitimi yapacağız. Serenity Evleri projesi, Sakarya'nın Kocaali...

16 Kasım 2022
Ödüllü Shopify UI/UX E-Ticaret Tasarımı

Dünyanın en çok satan e-ticaret altyapısı Shopify için bir tasarımcıya mı ihtiyacınız var? Ozaman doğru yerdesiniz. Shopify 175 ülke'de 5milyondan...

07 Ekim 2022
UI/UX Mobil Uygulama Tasarımcısı

Kullanıcılarınızın beklentilerini karşılayan mobil uygulama tasarımını birlikte oluşturalım. Akıllı telefon kullanıcıları, mobil uygulamaların son derece kolay kullanımlı ve aynı zamanda...

20 Eylül 2022
Startup Girişimleri için Yazılım ve Tasarım Hizmeti

Her yıl gelişen teknolojiyle birlikte SaaS çözümü üreten startup firmalarını görmekteyiz. Yenilenen teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmayı ve iş yükünü azaltmayı...

20 Mayıs 2022
Sağlık Turizmi ve Klinik Yazılımı Bilgi Yönetim Sistemi

Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunan sağlık turizmi önemli bir ticari değere sahiptir.Sağlık turizminde öne...

04 Mayıs 2022
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Açabilirim?

Merhabalar, bugün sizlere Kurumsaltasarım markasının tüm tasarım süreçlerini yönettiği ve işinize çok yarayacak tamamen ücretsiz eticaret sitesi oluşturabileceğiniz bir projeden...

07 Nisan 2022
Ürün veya hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.
Ofis Adresi
19 Mayıs Mah, Turaboğlu Sok. NO:4, 34736 Kadıköy/İstanbul
Tüm haklarımız saklıdır. 2022 @ Copyright kurumsaltasarim