teklif alın
Sesli Aramalara Uygun Mobil Web Site Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Sesli aramalar için uygun web sitesi nasıl olmalıdır?

Araştırmalara göre 2018 yılında kullanıcılar sesli aramayı 1 milyardan fazla yaptı.2020 yılına kadar, online aramaların %30’unun bir ekran kullanılmadan gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Sesli aramalar geleceğin temel taşlarını oluşturan bir şekilde ayarlanmış ve ciddi yarar sağlayacağa benziyor.İnsanlar sağlık sorunları nedeniyle gözlerinin görme yetisini kaybederken sesli arama kullanım oranını arttırmaktadırlar.Müşteriler bu rahat arama yöntemini kullanırken, bunun mobil web sitelerini nasıl etkileyeceğinden bahsedeceğiz.

Web siteleriniz kullanıcılara ne kadar cevap verirse o kadar popüler olur.Bunun için web sitelerinize canlı destek modülleri kurabilirsiniz.Sizin yapmanız gereken şey ise sesli aramalar ile kullanıcılar arasında oluşan bağı kuvvetlendirmektir.

2019 Yılı ve sonraki yıllar için mobil web sitesi tasarımında dikkat etmeniz gereken detaylardan bazılarını aşağıda anlattık.

– Sitenizin amacına yönelik en çok sorgulanan aramaların cevaplarını sitelerinize yerleştirin.Yani kullanıcılar sitenizde aradığını bulmalıdır.Yapılan bir ankete göre müşteriler aradığını buldukları sitenin işletmesini de aramaya başlamışlar.

– Sesli arama yapan kullanıcılar sitenin sahibi firmaya hemen ulaşmak isterler, bu yüzden iletişim bilgilerinizi kullanıcıların aradığı içeriğin yakınlarına yerleştirmelisiniz.

– Sitenize eklediğiniz içeriklere konum eklemeyi sakın unutmayın.Yerel bir kitleye hitap ediyorsanız oranın renklerini,görsellerini kullanmayı deneyin.

Sesli arama kullananları sitenize çekmek için elinizden geleni yapın ve içeriğinizi sesli aramaya göre uyarlayın.

– Sesli arama yapan kullanıcıların sorularına soru içeriği ekleyerek karşılıklı konuşmaya çevirin.Bu tür bir muhabbet sitenizin konforunu ve popülerliğini arttıracaktır.

Sesli arama yapan kullanıcıların çoğunluğu web sitenizin tasarımına önem vermektedir.Bu sebeple web site tasarımınızın profesyonel şekilde yapılması gereklidir.Profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Yayınlanma Tarihi: Ocak 31, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
  • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
    No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
  • 0850 304 13 02
  • [email protected]