K.
HEMEN TEKLİF AL
0850 304 13 02

BLOG

İnşaat web sitesi nasıl yapılır?

Profesyonel Gayrimenkul Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

İnşaat şirketleri genellikle web sitesine sahip olmayı küçümserler.İşlerini başkalarının övgüsüyle, şirket isimlerinin yayılmasıyla bulurlar.Bu sayede işlerini buldukları için web sitesinin varlığına ihtiyaç duymazlar.Çevrimiçi olan bu hizmetin neleri getireceğinin bilgisini bilmedikleri için inşaat web sitesine ihtiyaç duymazlar.Bu zamana kadar web sitesine sahip olmadan pazarlama kampanyaları oluşturmadıysanız, inşaat web sitesinin getirileri sizi şaşırtabilir.Artık eski nesil insanlar bile bilgiyi araştırmak için internet dünyasını kullanmaya başladı.Bu yüzden internet web sitesinin şirketiniz için büyük bir pazarlama aracı olduğunun gerçeğiyle yüzleşmelisiniz.Diğer sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de rekabet olağanüstüdür.Bu rekabette bir adım öne geçebilmek için web sitenizi koz olarak kullanabilirsiniz.İnşaat web sitesinin diğer siteler ile ortak yönleri olmakla beraber farklı yönleride vardır.Bu yazımızda sizlere inşaat web sitesinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Yol Planı Hazırlama

Web sitenizin tasarımı için iki seçeneğiniz vardır.Birinci seçenek sıfırdan size ve şirketinize özel tasarım yaptırmak.Diğer seçenek ise inşaat siteleri için hazırlanmış tasarımlar kullanmak.Bu seçenekler sizin markanızın kalitesine, bütçenize ve ayıracağınız zamana bağlıdır.Eğer markanızın katma değerine önem veriyorsanız size birinci seçeneği öneririz.Bu seçenekte inşaat şirketinize özel tasarım çizilir ve bu tasarım sizin hatlarınızı yansıtır.Böyle bir site genellikle bir ay sürer ve fiyat 1.000 TL’den başlar.İkinci seçenekte ise endüstriyel olarak hazırlanmış hazır inşaat sitesi şablonu kullanabilirsiniz.Bu seçenek günü kurtarsa da ilerisi için sizi sıkıntıya sokabilir.

İnşaat Şirketinize Özel Tasarım Şablon ve Yazılım Seçimi

Web sitenize hazır tema ve bu temanın kullandığı yazılımı seçmeniz gereklidir.Öncelikle web sitesine ait bilgisi olmayanlar için yazılım kısmı kafa karıştırabilir.Hazır CMS’ler kullanmanızı öneririz.Hazır CMS’ler için dünyada popüler olan WordPress’i öneririz.Wordpress sizin için biçilmiş kaftan olmakla beraber hazır ve özel temalar geliştirilen bir yazılımdır.

Web Sitenizin İçeriği Nasıl Olmalıdır?

  1. İnsanlar doğası gereği görsel bilgileri daha iyi anlar ve kavrarlar.Sitenize inşaat sektöründen bilgiler veren fotoğraflar ekleyin.İnsanlar bu fotoğrafları gördüğünde sizin ne iş yaptığınızı anlayacaklardır.Yaptığınız projelerin önceki ve sonraki hallerinin fotoğraflarını sitenize koymayı unutmayın.Bu yöntem insanlar için oldukça ikna edici ve etkilidir.
  2. Portfolyo kısmınıza yaptığınız projeleri listeleyin.Burada sergilediğiniz işleriniz sizin marka değerinizi birebir yansıtacak elementlerdir.
  3. Hakkımızda sayfası inşaat web sitelerinin en önemli bölümlerinden ikincisidir.Müşteriler size gelmeden önce sizin hakkınızda bilgi almak isterler ve bu bölümden bilgi alırlar.İnsanlara istediklerini bu sayfada vermelisiniz.Deneyimleriniz ve projeleriniz hakkında bilgi verin.
  4. Hizmetler kısmında yaptığınız diğer işler varsa onları listeleyin.Bunlar için alt sayfalar hazırlayın ve detaylı olarak bilgi verin.
  5. İletişim bilgileriniz insanların görebileceği yerde olmalıdır.Buraya adres bilgilerinizi, telefon numaranızı ve iletişim formu koymayı unutmayın.Bu bilgiler geri dönüşler için önemli bir detaydır.
  6. Web sitenize görüşler ve yorumlar kısmı ekleyin.İşini yaptığınız memnun müşterilerin yorumunu sitenize ekleyin.Bu şirketinizin profesyonel görünmesini sağlar ve şirketinize olan güveni arttırır.
  7. Blog kısmında sektörünüz hakkında ilgi çekici ve yararlı bilgiler paylaşın.İnsanlar bu bilgileri yararlı bulursa paylaşım yaparlar ve web sitenizin popülerliği artar.

Tüm bu anlattıklarımız profesyonel inşaat web sitesi oluşturmak için temel adımlardır.Şirketiniz için web sitesi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

K.‘Dan daha fazla haberdar olun
Figma’da Landing Page UI Tasarım Nasıl Yapılır?

Merhabalar, Figma'da sıfırdan bir inşaat firması için proje tanıtımı yapan landing page tasarım eğitimi yapacağız. Serenity Evleri projesi, Sakarya'nın Kocaali...

16 Kasım 2022
Ödüllü Shopify UI/UX E-Ticaret Tasarımı

Dünyanın en çok satan e-ticaret altyapısı Shopify için bir tasarımcıya mı ihtiyacınız var? Ozaman doğru yerdesiniz. Shopify 175 ülke'de 5milyondan...

07 Ekim 2022
UI/UX Mobil Uygulama Tasarımcısı

Kullanıcılarınızın beklentilerini karşılayan mobil uygulama tasarımını birlikte oluşturalım. Akıllı telefon kullanıcıları, mobil uygulamaların son derece kolay kullanımlı ve aynı zamanda...

20 Eylül 2022
Startup Girişimleri için Yazılım ve Tasarım Hizmeti

Her yıl gelişen teknolojiyle birlikte SaaS çözümü üreten startup firmalarını görmekteyiz. Yenilenen teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmayı ve iş yükünü azaltmayı...

20 Mayıs 2022
Sağlık Turizmi ve Klinik Yazılımı Bilgi Yönetim Sistemi

Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunan sağlık turizmi önemli bir ticari değere sahiptir.Sağlık turizminde öne...

04 Mayıs 2022
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Açabilirim?

Merhabalar, bugün sizlere Kurumsaltasarım markasının tüm tasarım süreçlerini yönettiği ve işinize çok yarayacak tamamen ücretsiz eticaret sitesi oluşturabileceğiniz bir projeden...

07 Nisan 2022
Ürün veya hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.
Ofis Adresi
19 Mayıs Mah, Turaboğlu Sok. NO:4, 34736 Kadıköy/İstanbul
Tüm haklarımız saklıdır. 2022 @ Copyright kurumsaltasarim