teklif alın
2019 Yılının Popüler İçerik Pazarlama Araçları

E-Ticaret ve İçerik Üretimi İçin Gerekli Araçlar

Eğer internet üzerinden online olarak satış yapıyorsanız işleriniz için doğru araçları kullanmalısınız.İçerik pazarlama yöntemleri günümüzde oldukça popüler hale geldi.Öyle ki içerik pazarlama uzmanları adı altında meslek dalı oluştu.Bu araçları kullanmak ürün satışlarınızı arttırmanın yanında markanıza katma değer sağlayacaktır.E-ticaret için artık pazarlama yöntemleri zorunlu hale geldi.Çünkü bu sektör de rekabet gün geçtikçe artıyor.Dijital pazarlamanın önemini kavrayan ve bu alana yoğunluk veren şirketler meyvesini yemeye devam ediyor.İnsanların bakış açısını değiştirmek oldukça zordur.Onları bir kalıbın içine sokmak veya ürünü aldırmaya yöneltmek için çeşitli yöntemlerden yararlanılır.Dijital dünyada öncelikle sahip olduğumuz web siteleri, sosyal medya hesaplarımız ve diğer dijital hesaplarımız için reklam yapmalıyız.Müşterilerin akıllarında kalmak için markamızı oluşturmalıyız.Daha sonra içerik pazarlama araçlarını kullanarak satışlarımızı arttırabiliriz.2019 yılının popüler içerik pazarlama araçlarını sizler için derledik.
  

  

Google Analytics

Hemen hemen herkesin bildiği bu araç sanıldığı kadar basit değildir.Web sitenizin performansını en ince detaylarıyla birlikte inceleyebileceğiniz ve Google Adwords reklam yönetimiyle birleştirildiğinde ortaya muazzam sonuçlar alabileceğiniz bir araçtır.Bu aracı kullanırken detayları gözden kaçırmayın! Bu detaylar sizleri rakipleriniz karşısında bir adım önde tutacak püf noktalardır.

  

Kissmetrics

Web sitenizin seo açısından hatalarını bulabileceğiniz ücretsiz bir sitedir.Üstelik web sitenizin trafiğini kontrol edebilecek ve anahtar kelime analizi yapabileceksiniz.Ücretli abonelik kısmında daha fazla detaya ulaşabileceğiniz bu araçta web sitenizin performansını daha yukarılara taşıyabileceksiniz.
  
Yazı İçeriği;

İçerik Pazarlama Araçları
Google Analytics
Kissmetrics
Serpstat
MailChimp
HubSpot
Asana
Slack
Evernote
BuzzSumo
Grammarly
  

Serpstat

Bu araçta seo için gerekli tüm herşeyi bulabilirsiniz.Hedeflerinize yönelik rekabetin ne durumda olduğunu, analiz etme olanağını ve anahtar kelime analizini yapabilirsiniz.

  

MailChimp

İçerik pazarlama yöntemleri içinde en önemlisi olan e-posta pazarlama yöntemidir.Bu araç ile hazır e-posta dataları satın alabilir veya abone yöntemi aracını kullanabilirsiniz.Masaüstü veya mobil uyumlu bu aracın tüm özelliklerini ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

  

HubSpot

Kendi içinde sahip olduğu özel araçlarla diğer sitelerden ve araçlardan farklı olmayı başaran HubSpot ücretli olarak büyük bir destek sağlamaktadır.

  

Asana

Bu araç 2008 yılında Facebook’ta verimlilik artışı için tasarlandı.Daha sonra içerik pazarlama sektörüne giren Asana proje yönetimini kolaylaştıran ender araçlardan birisidir.İçerik pazarlaması için gerekli olan projeleri izlemek ve yönetmek için birçok endüstri tarafından kullanılıyor.

  

Slack

Bu araç bulut tabanlı çok özellikli mesajlaşma uygulamasıdır.Çok sayıda işletme tarafından kullanılan uygulama, dosya paylaşımı dahil birçok özelliği barındırmaktadır.Müşterilerinizle hızlı bir şekilde online olarak veya e-posta şeklinde iletişime geçmenizi sağlar.

  

Evernote

Ekibiniz ile aynı anda projelerinize ulaşabileceğiniz, notlar alabildiğiniz uygulamadır.Tüm cihazlarla uyumlu olan sistem web kliplerinin, pdf dosyalarının ve web sayfalarının eklenmesini sağlar.Birinci sınıf içerik pazarlama aracıdır.

  

BuzzSumo

Herkesin ücretsiz olarak makale yayınladığı bu ortam, rekabet analiziyle birlikte sizlere güzel hizmetler vermektedir.Bilgi sahibi insanların sektörlere yönelik yazdığı makaleleri okuyarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

  

Grammarly

Adından da anlaşılabileceği üzere yazdığınız içeriğin grammer hatalarını bulur ve eşsiz bir içerik yaratmanızı sağlar.Üstelik Google Chrome uzantılı olarakta sunulmakta.


Yayınlanma Tarihi: Şubat 11, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
  • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
    No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
  • 0850 304 13 02
  • [email protected]