K.
HEMEN TEKLİF AL
0850 304 13 02

BLOG

En Bilinen Seo Hataları Nasıl Önlenir?

Günümüzün dijital dünyasında seonun pazarlama disiplinini anlamak zorundayız.Web sitenize trafik çekmek ve satışları arttırmak istiyorsanız, sürekli değişen arama motoru algoritmalarını takip etmeniz ve bu algoritmalara ayak uydurmanız gerekmektedir.Arama motorlarının seo algoritmalarına ayak uydururken yapılan bazı hatalar vardır.Bu yüzden bu hataları önlemek için yapacağınız işlemleri madde madde aşağıda listeledik.
  

 1. Google İşletme Hesabı
 2. Site İçi Seo
 3. Site Başlıkları ve Meta Açıklamaları
 4. Web Site Kontrol Mekanizması
 5. Web Site Link Yönlendirmesi
 6. Fotoğraflar ve Yazılar
 7. Kaliteli Özgün İçerik
 8. Backlink Satın Alma
 9. Algoritmalara Göre Özel İçerik Oluşturma
 10. Seo Trendleri
 11. Web Sitenin Profesyonelliği
 12. Seo Uzmanı ile Çalışma
 13. İçerik Oluşturma ve Anahtar Kelimeler
 14. Müşteri Soru ve Sorunlarını Araştırmak
 15. Anahtar Kelime Seçimi

  

  

Google İşletme Hesabını Yönetmek

Google artık aramaları yerel bazlı sıralamaya başladı.Yakınımdaki aramalara önem veren Google yerel işletmeler için büyük bir fırsat doğurdu.Bu işletmeler konumlarında ki talepleri takip etmeli ve tüm bilgileri Google işletme hesaplarına yansıtmalıdırlar.Google işletme hesaplarına gelen soruları,talepleri dikkate almalı ve gerekli bilgileri müşterilerine sunmak zorundadırlar.
  

Site İçi Seo’ya Odaklanma

Birçok işletme sahibi seo yaparken sadece site içine odaklanmaktadır.Halbu ki diğer sitelerden farklı olarak site dışına daha çok önem vermek zorundadırlar.Tabi ki web sitenizi optimize etmek arama motorlarında sıranızı etkilemektedir.Diğer sitelerden farklı olarak ilgi çekici içerikler girmelisiniz.Fakat site dışında aynı sektörde ki sitelerden anahtar kelimelerinize yönelik tavsiye linkler almak zorundasınız.
  

Site Başlıkları ve Meta Açıklamaları

Birçok küçük işletme hazır cms sistemlerini sitelerine kurup başlık ve meta açıklamarını kalıp olarak kullanırlar.Bu yapılan en büyük hatalardan biridir.Başlık ve açıklama kalıplarınızı kesinlikle değiştirmelisiniz.
  

Web Site Oto Kontrol Mekanizması

Web sitenizi belirli aralıklarla oto kontrol etmelisiniz.Müşterilerin penceresinden bakarak sitenizin kullanıcı dostu olup olmadığını, ilgili bilgileri bulmanın kolaylığını, mobil versiyonun ne kadar hızlı açıldığını incelemelisiniz.Bunu yapan yardımcı araçları kullanarak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.Web sitenizi kontrol eden yardımcı araçlar sitenizin arama motoru optimizasyonuna,yüklenme hızına,ödeme işlemlerine,içerik kalitesine ve çok daha fazlasına bakmaktadır.
  

Seo üzerinde büyük bir etkisi olan hataların başında gelen yanlış link yönlendirmesi veya yönlendirme yapılmamasıdır.Eğer web sitenizi yeniden inşa ediyorsanız trafik alan eski linklerinizi yeni linklere yönlendirmek zorundasınız.Bu şekilde linke gelen trafiği kaybetmemiş olursunuz.Arama motorları çok fazla trafik aldığınız linki değiştirdiğinizde o web aramasının nereye gideceğini bilemez ve bu seo trafiğini kaybedersiniz.
  

Fotoğraflar ve Yazılar

Bir metin içeriğine belirli html etiketlerini eklemeniz, fotoğraflarda ki yazıya efekt vermenizden zordur.Fakat arama motorları fotoğraflarda ki yazıları okuyamadığından metin içeriği ön plana çıkmaktadır.Bu yüzden metinlere fotoğraflardan daha çok önem vermek zorundasınız.Metinler ilgili sayfanızın arama motorlarının dizinlerine eklenebilmesi açısından hayati önem taşımaktadır.
  

Kaliteli, Özgün, Güncel İçerik

Bazı işletmeler sitelerine blog kısmı koymazlar.Bu yüzden web sitesi güncellikten uzak müşterilerin vakit geçirmediği standart bir yapıya dönüşür.Bunun yerine web sitenize müşterilerinizin ilgisini çekebileceği bir blog koyarak onları daha fazla sitede tutabilirsiniz.Daha yüksek sıralama ve dönüşüm hedeflerinize ulaşmak açısından sitenizin güncel, kaliteli ve özgün içeriğe sahip olması gerekmektedir.
  

Özellikle küçük işletmeler sürekli backlink satın almaya çalışmaktadır.Bu oldukça yanlış bir seo hatasıdır.Web sitenizi kullanan insanlar bu aldığınız bağlantıları görmediği için Google buna bir sınırlama getirdi.Aldığınız backlinklerin otoritesi yüksek, trafiği olan web sitelerinde görünmesi gerektiği oldukça aşikar.Bunun için çöp sitelerden sayıca çok backlink almak yerine daha kaliteli backlink satın almak zorundasınız.
  

Algoritlamara Göre Özel İçerik Oluşturma

Sitenizde ki hataları keşfettiğinizde neyin işe yarayıp yaramadığının da farkına varmış olacaksınız.Algoritmalar için web sitenizi yeniden dizayn edin.Size önemli bir rekabet avantajı sağlayacak, arzu ettiğiniz hedeflenen ilgiyi arttıracak stratejiler uygulayın.
  

SEO Trendleri

Günümüzde teknoloji günden güne değişirken seo’da buna paralel olarak değişmektedir.Sabit seo stratejilerine bağlı kalmak yerine güncel seo tekniklerini takip etmeniz gerekmektedir.Sesli arama, dijital pazarlama gibi yeni ve güncel seo trendlerini takip edip bunları web sitenize uyarlamak zorundasınız.
  

Web Sitenin Profesyonelliği

İşletmenize web sitesi yaparken veya yaptırırken sakın cimrilik yapmayın.Unutmayın ucuz etin yahnisi yavan olur.İşi ehline teslim ederseniz aklınızda soru işareti kalmaz ve web siteniz seo kriterlerine uygun olarak dizayn edilir.
  

Seo Uzmanı ile Çalışma

Genellikle küçük işletmeler web sitelerinin seo ve optimizasyonunu kendi içlerinde halletmek isterler.Fakat bir seo uzmanı ile sizin bilginiz aynı değildir.Web sitenizin seoya uygun olduğunu bildiğiniz halde unuttuğunuz, bilmediğiniz kısımlar olabilir.Bu yüzden seo uzmanı ile birlikte çalışarak seonun inceliklerini web sitenize uygulayabilir ve rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz.
  

İçerik Oluşturma ve Anahtar Kelimeler

Çoğu web site sahipleri içerik oluştururken müşterilere göre değil de seoya uygun yazmaya çalışırlar.Bu tamamen yanlış bir harekettir.Çünkü web sitenize giren kullanıcılar seoya uygun makaleniz yerine kendi aradığını bulmak ister.Bu yüzden içeriğinizin önceliği müşteriniz olmalıdır.Anahtar kelimelerinizi müşteri hedefli yazılan makale içine serpiştirebilirsiniz.
  

Müşteri Soru ve Sorunlarını Araştırmamak

İnsanlar web sitesine girdikten sonra güven sorununu aşmak için diğer insanların web sitenize yaptığı yorumları arayacaktır.Bu yüzden sitenizde yorum alanı kesinlikle olmalıdır.Sitenize gelen müşterilerin hangi cevapları istediğini araştırmalı ve buna göre önlemler almalısınız.Bu sadece seoyu değil, kullanıcı deneyimini ve dönüşüm oranlarını da attırabilir.
  

Anahtar Kelime Seçimi

Web sitenizdeki sayfaların hepsinin sadece bir anahtar kelimeye yoğunlaşması doğru stratejidir.Bu sayfaların anahtar kelimeye göre başlığı,anahtar kelimesi ve açıklaması eşleşmelidir.Arama hacmi büyük ve rekabeti düşük anahtar kelimelere çalışmayı unutmayın!

K.‘Dan daha fazla haberdar olun
Figma’da Landing Page UI Tasarım Nasıl Yapılır?

Merhabalar, Figma'da sıfırdan bir inşaat firması için proje tanıtımı yapan landing page tasarım eğitimi yapacağız. Serenity Evleri projesi, Sakarya'nın Kocaali...

16 Kasım 2022
Ödüllü Shopify UI/UX E-Ticaret Tasarımı

Dünyanın en çok satan e-ticaret altyapısı Shopify için bir tasarımcıya mı ihtiyacınız var? Ozaman doğru yerdesiniz. Shopify 175 ülke'de 5milyondan...

07 Ekim 2022
UI/UX Mobil Uygulama Tasarımcısı

Kullanıcılarınızın beklentilerini karşılayan mobil uygulama tasarımını birlikte oluşturalım. Akıllı telefon kullanıcıları, mobil uygulamaların son derece kolay kullanımlı ve aynı zamanda...

20 Eylül 2022
Startup Girişimleri için Yazılım ve Tasarım Hizmeti

Her yıl gelişen teknolojiyle birlikte SaaS çözümü üreten startup firmalarını görmekteyiz. Yenilenen teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmayı ve iş yükünü azaltmayı...

20 Mayıs 2022
Sağlık Turizmi ve Klinik Yazılımı Bilgi Yönetim Sistemi

Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunan sağlık turizmi önemli bir ticari değere sahiptir.Sağlık turizminde öne...

04 Mayıs 2022
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Açabilirim?

Merhabalar, bugün sizlere Kurumsaltasarım markasının tüm tasarım süreçlerini yönettiği ve işinize çok yarayacak tamamen ücretsiz eticaret sitesi oluşturabileceğiniz bir projeden...

07 Nisan 2022
Ürün veya hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.
Ofis Adresi
19 Mayıs Mah, Turaboğlu Sok. NO:4, 34736 Kadıköy/İstanbul
Tüm haklarımız saklıdır. 2022 @ Copyright kurumsaltasarim