teklif alın
2019’da Kullanıcı Deneyimi UX firmaları Nasıl Bulunur?

Kullanıcı Deneyimi UX Nedir?

 

Günümüz teknolojilerinin evrilmeye başladığı en büyük adımlardan biri olan kullanıcı deneyimi tasarımı yani UX satışlarınızı ve kullanıcı memnuniyetini doğru orantıda arttıran çalışmaların başında yer alıyor. 2016 yılına kadar sadece web sitemize kullanıcıları çekmek için uğraştığımız bir sektör varken ve bunu SEO ile sağlıyorken günümüzde gelen kullanıcıları memnun edip, yeterli bilgi ve birikime sahip olmalarını sağlayıp hatta onlara güzel bir etkileşim ile içeriksel ve kolaylık anlamında tatmin edici siteler hazırlıyoruz.

 

 

 

 

Türkiyede ki en başarılı UX Firmaları

 

 

Yeni bir akım olarak başlayan UX’i en doğru kullanan başlıca firmalar vardır. Burada aslında UX’i firma bazında değerlendirmek büyük ölçekli global markaların çalışabileceği markalar olduğunu belirtmeliyiz. Bunların en başında Sherpa geliyor. UX firması olarak çalışma hayatına başlayan Sherpa, arçelik beko gibi büyük global markaların danışmanlıklarını sürdürüyor. Fiyatlandırmalarıda haliyle çok yüksek duruma geliyor. Kurumsaltasarım olarak son 3 yıldır üzerinde çalışmalar yaptığımız kullanıcı deneyimi tasarımları için aldığımız geri bildirimleri siz kullanıcılarımızla paylaşıyoruz. Büyük şirketlere oranla yaptığımız çalışmaların fiyatları oldukça cüzzidir. Eğer kullanıcı deneyimi tasarımı uzmanı arıyorsanız iletişim kuracağınız ender garantili çalışan firmalardan biriyiz!

 

 

Seo ve UX’in ilişkisi;

 

Web sitenize gelecek olan kullanıcıları çoğaltmak amacıyla SEO yani arama motoru optimizasyonu yapabilirsiniz. Bu sizin web sitenize girmek isteyen kullanıcılar için bir ön adımdır. Fakat onları web sitenizde tutmak için UX yani kullanıcı deneyiminı en üst düzeye çıkarmalısınız. Başarınız çalışacağınız firmaylada doğru orantıda olacaktır. Biz kurumsaltasarım olarak sözleşmeli ve garantili bir çalışma hazırlıyoruz.

 

UX’de Başarılı Olduğumu Nasıl Anlarım?

 

 

Google analytics veya yandex metrica gibi araçları kullanarak bu verilere ulaşabilirsiniz. Bizim için burada önemli olan hemen çıkma oranı gibi metrikleri analiz edebilme yeteneğidir. Kurumsaltasarım’dan alacağınız hizmette detaylı olarak kullanıcıların kaç dakika web sitenizde kaldığını, hemen çıkma oranlarında  nasıl değişimler olduğunu, kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına göre yaptığımız değişiklikleri ve A/B testinden aldığımız başarıları inceleyebilirsiniz.

 

Kurumsaltasarim.com.tr Bir UX – Kullanıcı deneyimi firması mıdır?

 

Evet asıl işimiz UI & UX tasarım. Hayata geçirdiğimiz çoğu projemiz  web tasarım, web yazılım ve mobil uygulamalardır. Bir UX Sürecinde uyguladığımız başlıca adımlar şu şekildedir;

 

 1. Strateji oluşturma – Projeniz için özel stratejini oluşturuyoruz.
 2. Stratejinize uygun bir wireframe taslakları oluşturuyor, adım adım tüm akışı hazırlıyoruz.
 3. Hazırladığımız Wireframe’i UI Tasarım diliyle ilham verici bir tasarıma dönüştürüyoruz.
 4. Yaptığımız UI tasarımı ise başarılı bir ön yüz dökümüyle hayata geçiriyoruz.
 5. Yaptığımız çalışmayı özel web yazılımımızı entegre ediyoruz.
 6. Son kontrolleri tamamlayıp çalışmamız üzerinde A/B testi yapıyoruz.
 7. A/B testi verilerine göre tasarımızın son halini oluşturuyoruz.
 8. %90 üzerinde kullanıcı deneyimini yüzdesiyle, en iyi etkileşimi sağlıyoruz.
 9. Test süresinden sonra, yayın hayatımıza başlıyor ara ara yeni iyileştirmeler için kontrolleri sağlıyoruz.
 10. İşimizi başarıyla sonlandırıyoruz.

 

Sizde çalışmalarınıza kurumsaltasarim.com.tr firmasıyla devam etmek isterseniz ücretsiz analizinizi yapıp, çalışmalarınıza başlayabiliriz. Markanıza neler katabiliriz konusunda düşünüp, size sağlayacağımız özel hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 


Yayınlanma Tarihi: Ocak 25, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ
 • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
  No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
 • 0850 304 13 02
 • [email protected]