K.
HEMEN TEKLİF AL
0850 304 13 02

BLOG

Ücretli ve Ücretsiz Seo Araçları

Seo Nedir?

Seo kısaca arama motoru optimizasyonudur.Seo sadece web sitelerine yapılmadığı gibi herhangi bir sosyal medya hesabınada yapılmaktadır.Seo kendi içinde dallara ayrılır.Site içi, site dışı gibi terimlerle birlikte alt kategori olarak dallanıp budaklanır.Seo yapmak ne işe yarar? gibi soruların cevabı oldukça basittir; Web site trafiğini arttırmak.Böylelikle trafik arttıkça pazarlama olanağı doğar.Arama motorunda yükselmek için öncelikle profesyonel seo danışmanlığı almanız gerekir.İstanbul seo uzmanı olarak web sitelerinizi arama motorlarında istediğiniz konuma getirebilir ve trafiğini arttırabiliriz.Sizler için derlediğimiz ücretli ve ücretsiz seo araçlarını aşağıda listeledik.

Netpeak Checker (Ücretli ve Ücretsiz Seo Aracı)

Ücretsiz versiyonu: var, 14 günlük deneme süresi.

Bu seo aracının temel amacı analiz için veri toplamaktır.Bunun yanısıra backlinklerinizi sorgulayabilir ve sitenizin seo açısından eksiklerinizi kapatabilirsiniz.

Linkody (Ücretli ve Ücretsiz Seo Aracı)

Ücretsiz versiyonu: var, 30 günlük deneme süresi.

Bu araç ile backlinklerinizi sorgulayabilir ve kırık linkleri kaldırabilirsiniz.Web sitenize verilen linkleri analiz edebilir ve düşük kaliteli backlinkleri kaldırabilirsiniz.

Backlinkwatch (Ücretsiz Backlink Sorgulama Aracı)

Bu araç tamamen ücretsizdir.Web sitenize verilen backlinkleri hızlıca sorgulayabilir ve backlink kalitesini görebilirsiniz.Backlink sorgulama sınırı ise 100.000 adettir.

Serpstat (Ücretli Seo Aracı)

Serpstat ile genel seo bilgilerini sorgulayabilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz.Ücretsiz sürümü olmasına rağmen kısıtlamaları bulunmaktadır.Backlink sorgulama, seo analizi yapabilir ve sitenizin seo eksiklerini giderebilirsiniz.

Xtool

Ücretsiz sürümü olmasına rağmen çok kısıtlama bulunmaktadır.Backlinkleri sorgulayabilir, analiz yapabilir ve bu raporları excel şeklinde dışarı aktarabilirsiniz.

Linkpad

Büyük bir veritabanına sahip sistem ile sitenizin geçmişiyle günümüzü karşılaştırabilirsiniz.Grafiksel olarak seo bilgilerinizi görebilme imkanınızda bulunmaktadır.

Link Explorer MOZ

Ücretsiz versiyonu: var, 30 günlük deneme süresi.

Siteye kayıt için kredi kartı bilgilerinizi girmek zorundasınız.Bu araç ile backlinklerinizi anlık olarak izleyebilir ve sağlam bir strateji oluşturabilirsiniz.

SEOprofiler

Ücretsiz versiyonu: var, sınırlı iki site ekleme seçeneği.

Web sitenizin yaşını, seo bilgilerini ve backlinkleri sorgulayabilirsiniz.

Ahrefs

Tamamen ücretli bir seo aracıdır.Oldukça profesyonel ve yaygın olarak kullanılmaktadır.Backlink sorgulama, analiz ve raporlama seçenekleri bulunmaktadır.Tavsiye seo aracıdır.

SE Ranking

Ücretsiz versiyonu: var, 30 günlük deneme süresi.

Popüler backlink sorgulama aracıdır.Nofollow ve Dofollow seçenekleriyle filtreleme yapabilirsiniz.

Megaİndex

Ücretsiz versiyonu: var, sınırlı erişim.

Web sitenizin seo bilgilerini detaylı olarak sorgulayabilir ve backlink kalitesini görebilirsiniz.

SEMrush

Semrush aracı ile web sitenizi optimize edebilir, hızını ayarlayabilirsiniz.Analizin yanısıra detaylı seo bilgilerini de içermektedir.

K.‘Dan daha fazla haberdar olun
Figma’da Landing Page UI Tasarım Nasıl Yapılır?

Merhabalar, Figma'da sıfırdan bir inşaat firması için proje tanıtımı yapan landing page tasarım eğitimi yapacağız. Serenity Evleri projesi, Sakarya'nın Kocaali...

16 Kasım 2022
Ödüllü Shopify UI/UX E-Ticaret Tasarımı

Dünyanın en çok satan e-ticaret altyapısı Shopify için bir tasarımcıya mı ihtiyacınız var? Ozaman doğru yerdesiniz. Shopify 175 ülke'de 5milyondan...

07 Ekim 2022
UI/UX Mobil Uygulama Tasarımcısı

Kullanıcılarınızın beklentilerini karşılayan mobil uygulama tasarımını birlikte oluşturalım. Akıllı telefon kullanıcıları, mobil uygulamaların son derece kolay kullanımlı ve aynı zamanda...

20 Eylül 2022
Startup Girişimleri için Yazılım ve Tasarım Hizmeti

Her yıl gelişen teknolojiyle birlikte SaaS çözümü üreten startup firmalarını görmekteyiz. Yenilenen teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmayı ve iş yükünü azaltmayı...

20 Mayıs 2022
Sağlık Turizmi ve Klinik Yazılımı Bilgi Yönetim Sistemi

Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunan sağlık turizmi önemli bir ticari değere sahiptir.Sağlık turizminde öne...

04 Mayıs 2022
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Açabilirim?

Merhabalar, bugün sizlere Kurumsaltasarım markasının tüm tasarım süreçlerini yönettiği ve işinize çok yarayacak tamamen ücretsiz eticaret sitesi oluşturabileceğiniz bir projeden...

07 Nisan 2022
Ürün veya hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.
Ofis Adresi
19 Mayıs Mah, Turaboğlu Sok. NO:4, 34736 Kadıköy/İstanbul
Tüm haklarımız saklıdır. 2022 @ Copyright kurumsaltasarim