teklif alın
2019 Etkin Sosyal Medya Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan son yılların en popüler iletişim aracı olan sosyal medya‘da markanızı, kitlelerinizi sosyal medya danışmanlık hizmetleri altında sosyal medya reklamcılığıyla sizi tanıtıyoruz. Büyük kitlelere ulaşabileceğiniz nadir yerlerden biri olan sosyal medyada kendinizi ve markanızı ifade etmek için bir dijital ajansla anlaşmanızı öneriyoruz.

Etkin Sosyal Medya Reklamcılığı

 

Dünya’da 2018 yılında toplamda 60 milyar dolar sosyal medya reklam harcamaları olduğunu biliyor muydunuz? Büyük potansiyel iş gücüne ulaşabileceğiniz bu kanal üzerinden her firma, işletme gibi sizde geride kalmamak için yerinizi almalısınız. Her yıl ortalama 10milyar dolar artan bütçelerle reklamlar verilmeye devam ediyor. Adım adım sosyal medya araçlarını sizinle beraber inceleyelim;

 

 

Facebook Reklam

 

Uluslararası bir firma tarafından yapılan ölçüler sonucunda Facebook’ta en çok ilgi gören ve etkilişime geçiren reklam çeşiti video reklamlardır. Youtube ile karşılaştırdığımızda etkileşime geçirilmesi adına Facebook reklamları %47 oranında youtube’dan video reklamlar konusunda daha başarılı olduğunu görüntüleyebilmekteyiz. Statik reklamlar etkileşim açısından video reklamlara göre daha geri planda kalsada facebook’ta statik resimleri görüntüleyen ortalama %53 kullanıcının %50’si ortalama 31 sn resim üzerinde kalıyor ve etkileşime geçebildiğini vurgulamamız gerek. Yaptıracağınız facebook reklamların daha iyi görüntülenebilir olması için Facebook reklam denetleme bölümünden içerik / resim oranının mutlaka optimize edilerek reklam yayınlanılması gerekir.

 

İnstagram Reklam

 

İnstagramın en büyük kozu Story’ler! Story reklamlar sayesinde instagramda yapılan araştırmalar nedeniyle bu platformdaki etkileşim oranı Storylerde daha etkin olarak kullanılıyor. Storylerden iyi sonuçlar elde edebilmek için bir araştırma şirketi story paylaşımlarını 2 ila 10 arasında tutmamızı öneriyor. Story reklamlarda %75 kullanıcı geri dönüşümü aldığımızıda unutmadan size iletelim.

 

Twitter Reklam

 

Yazıların, metinlerin gücü yarışıyor! Etkili bir reklam kampanyası hazırlamak için metinlerinizi güçlü kullanmanız gerekir. Özellikle Twitter’da iseniz eskiden 160 karaktere sığdırmak için metinleri uğraşırdık. Şuanda twittterda ilginizi çekebilecek daha büyük bir etken olduğunu söylesek, merak eder miydiniz? Evet yanlış duymadınız, twitter esasında metinlerin gücü olarak gözüksede video reklamlar twitter’da artık çok daha fazla etkileşime geçirebiliyor. Video formatı diğer platformlara ve resimlere göre 6 kat daha fazla, giflerden ise 3 kat daha fazla tekrar tweetlenmelerini sağlıyor ve kullanıcılarla etkileşimi arttırıyor. Kullanıcıların %67’si video reklamlar sayesinde tanıttığınız ürünlerin satışını alabiliyor yada hizmetleriniz için web sitelerinizi ziyaret edebiliyor.

Sonuç;

 

İnstagram, Linkedin, Facebook, Twitter gibi alanlarda reklam vermek son kullanıcıya ulaşmak istiyorsanız size kurumsaltasarim.com.tr olarak vereceğimiz hizmetlerle beraber hedef kitlenize ulaştırmayı beraber amaç edelim. Kullanacağımız yeni metodlarla beraber web sitenizi yada ürün tanıtımlarınızı en uygun bütçeyle yüksek kitlelere ulaştırarak hedef satışlarınızı yüksek oranda arttırabiliriz.

 

Sözleşmeli ve garantili hizmet almak isterseniz bizlerle irtibat kurabilirsiniz. Bize 0850 304 13 02 telefon numarasından veya [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

 


Yayınlanma Tarihi: Şubat 22, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
  • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
    No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
  • 0850 304 13 02
  • [email protected]