teklif alın
Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

Web Site Seo Ayarı Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, bu makalemizde web sitenizin seo ayarlarını nasıl yapacağınızı ele aldık.Günümüzde artık web sitesi açmanın yanında seo ayarlarının da yapılması zorunlu hale geldi.Sitenizin içeriği ne kadar harika olursa olsun, seo taktiklerini uygulamıyorsanız arama sonuçlarında görünür hale gelemezsiniz.Kısaca seo, site içeriğinizi dış dünyaya açan pencere gibidir.Bu sebeple web sitenize hit çekebilmek için seoya ihtiyaç duyarsınız.Web sitenizin seo ayarlarını nasıl yapacağınızı aşağıda madde halinde listeledik.

 

seo ayarları

– Konu ve içeriği Dikkatli Seçin

Web sitenize içerik girerken konu başlığını özenle seçmeli ve içeriği kısaca özetlemelidir.Başlığınızı kısa ve öz olarak girmelisiniz.Daha sonra içeriği yazarken kullanıcılara değerli bir şey sunmalısınız.İçeriği yazmak için yazmayın, kendinizi kullanıcı yerine koyun ve öyle yazın.

– Rakipleri Analiz Edin ve Rapor Tutun

Sizin alanınızda öncü rakipleri bulun ve onları her zaman kontrol edin.Hangi konuları yayınladıklarını, hangi stratejileri kullandıklarını ve en önemlisi web siteleriinin analizini yapın.Tüm bunları yaparken direk onları kopyalamayın, sadece ipucu olarak örnek alın.

– Trendleri Takip Edin

Sosyal medyadaki trendleri takip edin ve o trendlere uygun içerik üretin.Bu yöntem sitenize trafik getirir ve arama motorlarında web sitenizi ön planda tutar.

– Anahtar Kelime Seçimi

İçerik yazmadan önce, içeriğinizle ilgili popüler anahtar kelimeleri bulun ve onları analiz edin.Anahtar kelime analizi seonun vazgeçilmezidir.

– İçerik ile ilgili Seo Limitleri

Web sitenize eklenen yazı içeriği için limit veya sınır yoktur.Ancak seo uzmanları minimum 300 kelimelik içeriklerin daha faydalı olduğunu söylüyor.Ortalama olarak 500 ile 700 kelimelik bir makele yazabilirsiniz.

– İçerik Url Adresinin Önemi

Eklediğiniz içeriklerin url adreslerini her zaman kısa tutmaya özen gösterin.En fazla 4-5 kelimelik özgün kalıcı bağlantılar kullanın ve her kelimeyi “-” işareti ile ayırın.Unutmayın seo “az ve özgün” fikrini benimsemiştir.

– Başlıklar ve Alt Başlıkları Vurgulayın

Genellikle ana başlıklar H1 etiketi ile kullanılmalıdır.İçeriğinizde hiyerarşi kullanmak için H3 ve H4 etiketlerini kullanın.Alt başlıklar için de H2 etiketini kullanın.

– Tipografi

Tipografi ile içeriğinizi görsel olarak şekillendirin.Farklı renklerde başlıklar kullanmaya çalışın.Anahtar kelimelerinizi vurgulamayı unutmayın.Ayrıca metninizi yazmayı bitirdikten sonra hepsini aynı tarafa hizalayın.

– Meta Açıklamaları

Meta açıklaması için, içeriğin önsözü diyebiliriz.Arama motorlarının başlıktan sonra gösterdiği kısımdır.Bu kısıma özgün ve içeriğin özeti girilmelidir.En fazla 170-180 karakterden oluşan, anahtar kelimeler barındıran yazının özetidir.

– Medya Optimizesi ve Ayarları

Sitenizde ki medyaları mümkün olduğunca sıkıştırın ve minimum boyuta düşürün.Fotoğraflarınızın altına başlık etiketi koymayı unutmayın.

– Site Haritası

Arama motorları için sitenizin haritasını çıkarmaya yarayan araçtır.Arama motorları bu sayfadan sitenizin tüm içeriğini okur ve kullanıcılara sunar.


Yayınlanma Tarihi: Ekim 13, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
  • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
    No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
  • 0850 304 13 02
  • [email protected]