K.
HEMEN TEKLİF AL
0850 304 13 02

BLOG

Seo Ayarları Nasıl Yapılır?

Web Site Seo Ayarı Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, bu makalemizde web sitenizin seo ayarlarını nasıl yapacağınızı ele aldık.Günümüzde artık web sitesi açmanın yanında seo ayarlarının da yapılması zorunlu hale geldi.Sitenizin içeriği ne kadar harika olursa olsun, seo taktiklerini uygulamıyorsanız arama sonuçlarında görünür hale gelemezsiniz.Kısaca seo, site içeriğinizi dış dünyaya açan pencere gibidir.Bu sebeple web sitenize hit çekebilmek için seoya ihtiyaç duyarsınız.Web sitenizin seo ayarlarını nasıl yapacağınızı aşağıda madde halinde listeledik.

 

seo ayarları

– Konu ve içeriği Dikkatli Seçin

Web sitenize içerik girerken konu başlığını özenle seçmeli ve içeriği kısaca özetlemelidir.Başlığınızı kısa ve öz olarak girmelisiniz.Daha sonra içeriği yazarken kullanıcılara değerli bir şey sunmalısınız.İçeriği yazmak için yazmayın, kendinizi kullanıcı yerine koyun ve öyle yazın.

– Rakipleri Analiz Edin ve Rapor Tutun

Sizin alanınızda öncü rakipleri bulun ve onları her zaman kontrol edin.Hangi konuları yayınladıklarını, hangi stratejileri kullandıklarını ve en önemlisi web siteleriinin analizini yapın.Tüm bunları yaparken direk onları kopyalamayın, sadece ipucu olarak örnek alın.

– Trendleri Takip Edin

Sosyal medyadaki trendleri takip edin ve o trendlere uygun içerik üretin.Bu yöntem sitenize trafik getirir ve arama motorlarında web sitenizi ön planda tutar.

– Anahtar Kelime Seçimi

İçerik yazmadan önce, içeriğinizle ilgili popüler anahtar kelimeleri bulun ve onları analiz edin.Anahtar kelime analizi seonun vazgeçilmezidir.

– İçerik ile ilgili Seo Limitleri

Web sitenize eklenen yazı içeriği için limit veya sınır yoktur.Ancak seo uzmanları minimum 300 kelimelik içeriklerin daha faydalı olduğunu söylüyor.Ortalama olarak 500 ile 700 kelimelik bir makele yazabilirsiniz.

– İçerik Url Adresinin Önemi

Eklediğiniz içeriklerin url adreslerini her zaman kısa tutmaya özen gösterin.En fazla 4-5 kelimelik özgün kalıcı bağlantılar kullanın ve her kelimeyi “-” işareti ile ayırın.Unutmayın seo “az ve özgün” fikrini benimsemiştir.

– Başlıklar ve Alt Başlıkları Vurgulayın

Genellikle ana başlıklar H1 etiketi ile kullanılmalıdır.İçeriğinizde hiyerarşi kullanmak için H3 ve H4 etiketlerini kullanın.Alt başlıklar için de H2 etiketini kullanın.

– Tipografi

Tipografi ile içeriğinizi görsel olarak şekillendirin.Farklı renklerde başlıklar kullanmaya çalışın.Anahtar kelimelerinizi vurgulamayı unutmayın.Ayrıca metninizi yazmayı bitirdikten sonra hepsini aynı tarafa hizalayın.

– Meta Açıklamaları

Meta açıklaması için, içeriğin önsözü diyebiliriz.Arama motorlarının başlıktan sonra gösterdiği kısımdır.Bu kısıma özgün ve içeriğin özeti girilmelidir.En fazla 170-180 karakterden oluşan, anahtar kelimeler barındıran yazının özetidir.

– Medya Optimizesi ve Ayarları

Sitenizde ki medyaları mümkün olduğunca sıkıştırın ve minimum boyuta düşürün.Fotoğraflarınızın altına başlık etiketi koymayı unutmayın.

– Site Haritası

Arama motorları için sitenizin haritasını çıkarmaya yarayan araçtır.Arama motorları bu sayfadan sitenizin tüm içeriğini okur ve kullanıcılara sunar.

K.‘Dan daha fazla haberdar olun
Figma’da Landing Page UI Tasarım Nasıl Yapılır?

Merhabalar, Figma'da sıfırdan bir inşaat firması için proje tanıtımı yapan landing page tasarım eğitimi yapacağız. Serenity Evleri projesi, Sakarya'nın Kocaali...

16 Kasım 2022
Ödüllü Shopify UI/UX E-Ticaret Tasarımı

Dünyanın en çok satan e-ticaret altyapısı Shopify için bir tasarımcıya mı ihtiyacınız var? Ozaman doğru yerdesiniz. Shopify 175 ülke'de 5milyondan...

07 Ekim 2022
UI/UX Mobil Uygulama Tasarımcısı

Kullanıcılarınızın beklentilerini karşılayan mobil uygulama tasarımını birlikte oluşturalım. Akıllı telefon kullanıcıları, mobil uygulamaların son derece kolay kullanımlı ve aynı zamanda...

20 Eylül 2022
Startup Girişimleri için Yazılım ve Tasarım Hizmeti

Her yıl gelişen teknolojiyle birlikte SaaS çözümü üreten startup firmalarını görmekteyiz. Yenilenen teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmayı ve iş yükünü azaltmayı...

20 Mayıs 2022
Sağlık Turizmi ve Klinik Yazılımı Bilgi Yönetim Sistemi

Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunan sağlık turizmi önemli bir ticari değere sahiptir.Sağlık turizminde öne...

04 Mayıs 2022
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Açabilirim?

Merhabalar, bugün sizlere Kurumsaltasarım markasının tüm tasarım süreçlerini yönettiği ve işinize çok yarayacak tamamen ücretsiz eticaret sitesi oluşturabileceğiniz bir projeden...

07 Nisan 2022
Ürün veya hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.
Ofis Adresi
19 Mayıs Mah, Turaboğlu Sok. NO:4, 34736 Kadıköy/İstanbul
Tüm haklarımız saklıdır. 2022 @ Copyright kurumsaltasarim