teklif alın
Orta Doğuya ve Uluslararası Sosyal Medya Hizmetleri

Bulunduğumuz zaman diliminde Türkiye içine ürünler üreten bir çok firmanın yeni aldığı stratejik hedeflemelerin başında gelen Orta Doğu pazarında yeni satışlar yapmak isteyen yada mevcut müşteriler bulmaya çalışan küçük / orta ölçekli firmaların sosyal medyanın gücünü kullanarak Orta doğuya yani araplara ürün veya hizmet satabilmek için neler yapabileceği konusunda sizlere destek veriyoruz.

 

 

Kurumsaltasarım olarak mevcutta 5 müşterimiz sadece Orta doğu pazarına ürün satımıyla ilgileniyor ve uzun bir süredir orta doğu pazarında araplara en etkin sosyal medya reklamları yaparak, firmaların satışlarını yapabilecekleri, bireysel yada firmalara ulaşıyoruz. Deneyimlediğimiz önemli bilgilerin başında Arapları tanımak olduğunu biliyoruz. Onların kültürlerini, sevdikleri renkleri genel olarak kişisel bakışlarını ölçümlüyor vereceğimiz reklamlar için özel post tasarımları yapıyoruz. Etkili bir reklamın mecra neresi olursa olsun hitap edilecek kişilerin iyi analiz edilmesi gerektiğini biliyoruz. En performanslı

ve sosyal medya hizmetlerini alabilmeniz için size özel hazırladığımız stratejik hedeflemeleri uyguluyoruz.

Orta doğu yani araplar en çok hangi sosyal medya aracını kullanıyor?

Potansiyel müşterilerinizi bulmanızın en kolay yolu sosyal medya!

  • Peki, nerede bu orta doğulu insanlar?
  • Çoğunlukla hangi sosyal medyayı kullanıyorlar?
  • En çok satış yapılabilen sosyal medya neresi?
  • Sosyal medyadan ürün satın alımı yapılıyor mu?

gibi sorunlarınızın olduğunu biliyoruz. Biz yaklaşık son 2 yıldır inşaat, otomotiv, giyim gibi anabaşlıklı konularda araplarla çalışıyoruz. Gerek sıcak satışlar gerek toplu satışlar gereksede partnerler bulabiliyoruz. Bugün Orta Doğu üzerinde etkin olmayan bir sosyal medya ajansına işi verdiğiniz takdirde yapacağınız 3000-5000tl gibi rakamların size reklam potansiyelinde geri dönüşü maksimum 400 – 500tl verim olarak dönecektir. Bu yüzden alanında iyi olan referansları olan ajanslarla çalışmanızı öneririz. Arapları anlamak, sosyal aktivitelerini deneyimlemek işin en can alıcı noktası olduğunu unutmayalım.

Biz son 2 yıldır elde ettiğimiz verileri düşünerek; arapların en çok kullandıkları sosyal medya araçları Facebook ve Instagram olduğunu söyleyebiliriz. Instagramda hızlı şekilde takipçilerinizi arttırabilirsiniz fakat satış odaklı düşünüyorsanız facebook bu konuda çok daha iyi. Bunun nedeni ise facebookta anlık yazışmaların daha kolay olmasından dolayı. Orta doğu sıcak insanlar ve yazmak birebir arayıp konuşmak isterler. Bu konularda dikkatli olmanızı öneririm.

 

Kurumsaltasarım Ortta Doğu üzerindeki büyük etkisini sürdürmeye devam ediyor!

Bugün doğru bir hedefleme ile facebook üzerinden alabileceğimiz en maksiumum sonuçlara kolay ulaşabildiğimizi biliyor muydunuz? Otomotiv sektöründeki müşterimiz için oluşturduğumuz sadece 60TL tutarında ki reklamdan elde ettiğimiz 732 beğeni, 12 yorum ve 18 müşteri datası ile aldığımız mükemmel sonuçtan oldukça memnun olduğumuzu söyleyebiliriz. Biz bu başarıyı sadece doğru strateji ve aranma hacmine bağlıyor arapları nekadar iyi anlayıp onlara özel kampanya tasarımları yaparak beğeni sayımızı arttırdığımızı söyleyebiliriz.

 

Rusya, Fransa, Almanya, Orta Doğuda ki ülkeler ( Arap Emirlikleri, Suriye, İsrail, Mısır, Irak, İran ) gibi bir çok ülke için hazırlayacağımız özel kampanya tasarımları ve etkili stratejimiz ile sizde hızlıca ürünlerinizi ihraç etmeye başlayabilir sizde Türkiye’nin bu sıkıntılı sürecinde satışlarınıza hızınızı kesmeden devam edebilirsiniz.

 

En uygun fiyat politikasıyla, kaliteli ve performanslı hizmet alabilmeniz için bizleri aramanızı bekliyoruz!

 


Yayınlanma Tarihi: Mayıs 24, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
  • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
    No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
  • 0850 304 13 02
  • [email protected]