K.
HEMEN TEKLİF AL
0850 304 13 02

BLOG

Kredi Hesaplama Modülü Satın Al

Kredi Hesaplama Aracı Satın Al

Günümüzde insanların ihtiyaçları arttıkça seçeneklerde artmaya devam etmektedir.Maddi konularda insanlar hızlı ve kolay yoldan paraya sahip olmak isterler.Bu yüzden bankaların kredileri çok cazip gelmektedir.Fakat insanlar alacakları paranın geri ödemesini düşünürler.Bu geri ödemeyi nasıl hesaplayacaklarını da bilmedikleri için çelişki içine girerler.Bu büyük ihtiyaç için kurumsaltasarım olarak kredi hesaplama modülünü geliştirdik.Bu modül içerisinde kolaylıkla kredi hesaplamalarınızı yapabilir, taksitleri görebilir ve toplam faizlerle birlikte geri ödeme ücretinizi hesaplayabilirsiniz.Banka kredileri kendi içinde 3 ana başlığa ayrılır.İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olarak başlıkları sıralayabiliriz.İhtiyaç kredisi genelde küçük ihtiyaçları karşılamak için kullanılır.Konut kredisi ise ev almak için uzun vadeli olarak kullanılır.Taşıt kredisi de konut kredisi gibi uzun vadeli olarak kullanılır.Kredi hesaplama türleri ise 5 başlıkta topladık.Ara ödemeli kredi hesaplama, Artan ödemeli kredi hesaplama, Azalan ödemeli kredi hesaplama, Balon ödemeli kredi hesaplama, Esnek ödemeli kredi hesaplama şeklinde aşağıda listeledik.

 

Ara Ödemeli Kredi Hesaplama

Bu kredi hesaplama türünde yılın belli dönemlerinde ekstra geliriniz varsa veya prim/ikramiye gibi ek gelire sahipseniz 3,6,12 ayda bir ödeme yaparak kredi taksitlerinizi azaltabilir, toplam faiz ödemelerinizde avantaj sağlayabilirsiniz.

Sabit faizlidir.
3, 6 veya 12 ayda bir ek ödeme yapılabilir
Ara ödemeler için komisyon ödenmez.
Ek gelirlerle ara ödeme yaparak kredi taksit tutarı düşürürsünüz.
Ara ödemeler ile kredi borcunuzu düşürerek daha düşük faiz ödersiniz.
Kimler için uygun?

Dönemsel ek geliri olanlar.
Eline geçen ek gelirler ile kredi borcunu düşürerek faiz yükünü hafifletmek isteyenler.

 

 

Artan Ödemeli Kredi Hesaplama

Bu geri ödeme türünde geliriniz arttıkça kredi taksitlerinizi de arttırabilirsiniz.Böylece kredinizi hemen kapatma fırsatı doğar.

Sabit faizlidir.
Ödemeler vade sonuna doğru artar.
Artış dönemlerini ve oranını müşteri belirler
Ev almak için gelirinizin artmasını beklemeden, önünüze çıkan fırsatları değerlendirebilirsiniz.
Kimler için uygun?

Yıllık gelirlerinde düzenli artış bekleyen iş hayatına yeni başlayan genç profesyoneller.
Yeni iş kurup gelirlerinde düzenli artış bekleyenler.
Aylık kazancı belirli dönemlerde belirli oranlarda artış gösterenler (Turizm, tarım vb. çalışanları).
Bütçenize uygun Konut Kredisi seçeneklerin hakkında detaylı bilgi almak için sizi şubelerimize bekliyoruz.

 

Azalan Ödemeli Kredi Hesaplama

Bu kredi hesaplama türünde ise taksitlerinizi başlangıçta yüksek ödeyip daha sonra düşürebilirsiniz.Bu düşüş kademeli olarak devam eder.

Vade ve faiz oranı bazında ilerleyen aylardaki azalmalar tercihiniz doğrultusunda belirlenebilir.
Kredinizi TL olarak kullanabilirsiniz.
120 aya varan vadelerden yararlanabilirsiniz.
Erken ödeme yapıldığı takdirde; ilgili kanun kapsamında, kredinin kalan vadesi 36 ay ve altında ise erken ödenen tutarın %1’i, 36 ay üzerinde ise %2’si kadar erken ödeme tazminatı alınacaktır.
Teminat olarak satın aldığınız evin ipoteği yeterlidir. Ancak banka gerekli gördüğü takdirde ilave teminat talep etme hakkına sahiptir.

 

Balon Ödemeli Kredi Hesaplama

Ödeme planınızdaki son taksitinizin, toplam kredi tutarınızın belirli bir yüzdesi değerine göre uyarlanmış bir taşıt kredisi ürünüdür. Aylık taksit ödemelerinin düşürülmesine olanak sağlar.Kredinizin son taksidini toplam tutarın %30’una kadarlık kısmını son taksitte ödeme imkanı sağlayan kredidir. Diğer vadelerdeki taksit tutarlarınız eşit taksitli olacaktır.

Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.
Kredinizi 240 aya kadar vadelendirebilirsiniz.
Faiz oranı, kredinizi kullandığınız andaki Sabit Faizli Mortgage oranıyla sabitleneceğinden, ödemelerinizin tutarını öngörebilirsiniz.
Satın alacağınız konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
Sadece “mesken” alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.
Erken ödeme yapılması durumunda, ödenen tutar için “erken ödeme tazminatı” uygulaması geçerlidir.(Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir)

 

Esnek Ödemeli Kredi Hesaplama

Kredi geri ödemelerini tamamıyla gelirinize göre ayarlamanızı sağlayan bir taşıt kredisi ürünüdür. Geliriniz mevsimsel olarak değişkenlik gösteriyorsa taksitlerinizi dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

 

Kredi Hesaplama Modülü Araçları

Esnek Ödemeli Kredi Hesaplama
Balon Ödemeli Kredi Hesaplama
Ara Ödemeli Kredi Hesaplama
Artan Ödemeli Kredi Hesaplama
Azalan Ödemeli Kredi Hesaplama

K.‘Dan daha fazla haberdar olun
Figma’da Landing Page UI Tasarım Nasıl Yapılır?

Merhabalar, Figma'da sıfırdan bir inşaat firması için proje tanıtımı yapan landing page tasarım eğitimi yapacağız. Serenity Evleri projesi, Sakarya'nın Kocaali...

16 Kasım 2022
Ödüllü Shopify UI/UX E-Ticaret Tasarımı

Dünyanın en çok satan e-ticaret altyapısı Shopify için bir tasarımcıya mı ihtiyacınız var? Ozaman doğru yerdesiniz. Shopify 175 ülke'de 5milyondan...

07 Ekim 2022
UI/UX Mobil Uygulama Tasarımcısı

Kullanıcılarınızın beklentilerini karşılayan mobil uygulama tasarımını birlikte oluşturalım. Akıllı telefon kullanıcıları, mobil uygulamaların son derece kolay kullanımlı ve aynı zamanda...

20 Eylül 2022
Startup Girişimleri için Yazılım ve Tasarım Hizmeti

Her yıl gelişen teknolojiyle birlikte SaaS çözümü üreten startup firmalarını görmekteyiz. Yenilenen teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmayı ve iş yükünü azaltmayı...

20 Mayıs 2022
Sağlık Turizmi ve Klinik Yazılımı Bilgi Yönetim Sistemi

Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunan sağlık turizmi önemli bir ticari değere sahiptir.Sağlık turizminde öne...

04 Mayıs 2022
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Açabilirim?

Merhabalar, bugün sizlere Kurumsaltasarım markasının tüm tasarım süreçlerini yönettiği ve işinize çok yarayacak tamamen ücretsiz eticaret sitesi oluşturabileceğiniz bir projeden...

07 Nisan 2022
Ürün veya hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.
Ofis Adresi
19 Mayıs Mah, Turaboğlu Sok. NO:4, 34736 Kadıköy/İstanbul
Tüm haklarımız saklıdır. 2022 @ Copyright kurumsaltasarim