K.
HEMEN TEKLİF AL
0850 304 13 02

BLOG

Instagram hesabım banlandı ne yapabilirim?

İnstagram hesabım banlandı ne yapabilirim?

Instagram’ı kullananlar genelde bu şirketin hizmet şartlarını ve topluluk kurallarını bilmezler.Bu kuralları okuyan kullanıcıların çoğu hesabını ona göre kullanmaktadır.Fakat bilmeyenlerin hesapları eninde sonunda Instagram’dan banlanmaktadırlar.

Instagram’da yasaklar ve kısıtlamalar hizmet şartlarını ve topluluk kurallarını ihlal ettiğinizde ortaya çıkar.Bu yasaklamaların Instagram’da üç çeşidi vardır: Action Blocks, Shadow Bans ve Bans.

Instagram Action Blocks Ban Sorunu ve Çözümü

Bu ban çeşidi Instagram’da hızlı işlem yaptığınızda ortaya çıkar ve hesabınız kısıtlanır.Kullanıcıları beğenme, takip etme ve takipten çıkma gibi işlemleri hızlıca yaparsanız hesabınız banlanır ve uyarı mesajı alırsınız.Bu ban çeşidi belirli bir süre sonra kaldırılır.

Instagram Gölge Ban (Shadow Ban) Nedir?

Bu ban çeşidinde hesabınızda fazlaca etiket kullanır ve bunları tekrar ederseniz kullandığınız etiketlerde hesabınız ve gönderileriniz görünmeyecektir.Bu ban çeşidinde tekrara düşmemek gerekir.Hesabınız kısıtlı olarak açık olur ve kullandığınız etiketlerde çıkamazsınız.

Instagram Hesabım Komple Banlandı Ne Yapabilirim?

Sürekli olarak Instagram’ın hizmet şartlarını ihlal ederseniz ve bunu instagram tespit ederse hesabınız tamamen yasaklanır.Bu yasaklanma ile hesabınız silinir.Ayrıca kullanıcı adınız artık kullanılamaz hale gelir.Böylelikle hesabınızı tekrar oluşturamazsınız.Daha da ileri giderseniz Instagram Ip adresinizi yasaklamaktadır.

Instagram’da Yapmamanız Gereken İşlemler

Günümüzde insanlar kısayoldan takipçi bulabilmek için otomatik takipçi satın almaktadır.Instagram bunu hemen tespit eder ve hesabınızı kısıtlar.Veya otomatik olarak hesap oluşturursanız bu oluşturduğunuz hesaplar eninde sonunda banlanır.Bu otomatik işlemleri doğru yaptığınızda güvenlidir.Instagram bu otomatik işlemlere belirli bir limite kadar izin vermektedir.

Birden çok hesap yönetiyorsanız, herbir hesap için ayrı ip adresi tanımlamanız gerekmektedir.Bunun yoluda proxy kullanmaktan geçer.Eğer tek bir Ip ile çoklu hesap yönetirseniz bir hesap banlandığında diğer hesaplarda etkilenir.

Sahte takipçi ve beğeni satın almak Instagram’ın yasakladığı bir işlemdir.Hesabınız yasaklanmasa bile kısıtlanır ve markanız zarar görür.

Instagram Banı Nasıl Açılır?

Hesabınız kalıcı olarak yasaklandıysa geri dönmeniz zor olabilir.Yasağı kaldırabilmek için doğrudan Instagram ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Aşağıdaki linkten Instagram ile görüşebilir ve yardım isteyebilirsiniz.

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

K.‘Dan daha fazla haberdar olun
Figma’da Landing Page UI Tasarım Nasıl Yapılır?

Merhabalar, Figma'da sıfırdan bir inşaat firması için proje tanıtımı yapan landing page tasarım eğitimi yapacağız. Serenity Evleri projesi, Sakarya'nın Kocaali...

16 Kasım 2022
Ödüllü Shopify UI/UX E-Ticaret Tasarımı

Dünyanın en çok satan e-ticaret altyapısı Shopify için bir tasarımcıya mı ihtiyacınız var? Ozaman doğru yerdesiniz. Shopify 175 ülke'de 5milyondan...

07 Ekim 2022
UI/UX Mobil Uygulama Tasarımcısı

Kullanıcılarınızın beklentilerini karşılayan mobil uygulama tasarımını birlikte oluşturalım. Akıllı telefon kullanıcıları, mobil uygulamaların son derece kolay kullanımlı ve aynı zamanda...

20 Eylül 2022
Startup Girişimleri için Yazılım ve Tasarım Hizmeti

Her yıl gelişen teknolojiyle birlikte SaaS çözümü üreten startup firmalarını görmekteyiz. Yenilenen teknolojiyle insan hayatını kolaylaştırmayı ve iş yükünü azaltmayı...

20 Mayıs 2022
Sağlık Turizmi ve Klinik Yazılımı Bilgi Yönetim Sistemi

Ülkemizde turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunan sağlık turizmi önemli bir ticari değere sahiptir.Sağlık turizminde öne...

04 Mayıs 2022
Ücretsiz E-Ticaret Sitesi Nasıl Açabilirim?

Merhabalar, bugün sizlere Kurumsaltasarım markasının tüm tasarım süreçlerini yönettiği ve işinize çok yarayacak tamamen ücretsiz eticaret sitesi oluşturabileceğiniz bir projeden...

07 Nisan 2022
Ürün veya hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçin.
Ofis Adresi
19 Mayıs Mah, Turaboğlu Sok. NO:4, 34736 Kadıköy/İstanbul
Tüm haklarımız saklıdır. 2022 @ Copyright kurumsaltasarim