teklif alın
Yeni Nesil E-İhracat Nasıl yapılır Tüyoları?

E-İhracat Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

 

Türkiye belkide tarihinin en kötü ekonomik günlerini yaşarken, dolar ve euro’nun bu denli yükselmesinden sonra kafalardaki düşünce acaba ihracatta başarılı olabilir miyiz? Ülkemizde alım gücü her nekadar düşüyorsa, dolar veya euro geliri olan ülkelerin yada vatandaşların alım gücüde okadar çoğalıyor. Bu duruma misli olarak bakmalıyız. Bizim ürünlerimiz 5 birimken, onlar sadece 1 birime alabiliyor. Ülkelerinde 5 birim vermek yerine Türkiyeden sadece 1 birim paraya sipariş geçebiliyor. O yüzden Çin gibi büyük ülkelerin ekonomilerine bakarsanız ihracat’ı hızlandırılmış bir şekilde yapmaya devam ediyorlar. Bizde yapabiliriz inanın!

 

6 farklı Ülkeye binlerce ürün ihracatı yaptırmış bir sistemin dijital ajansı olarak kurumsaltasarım bu alandaki bilgi ve birikimini size aktarmak istiyoruz. Size diğer kaynaklarda ki gibi ansiklopedi ağzıyla farklı terimler kullanarak bu makaleyi bitirmeyeceğim. Aklınıza takılan genel anlamda oluşan tüm soruları aşağıda tek tek açıklayarak gitmek istiyorum. E-ihracat web sitesi yapan firmalar.

 

 1. Hangi Ülkeye, hangi ürünü satabilirim
 2. Dijital ortamda, online ortamda ürünlerimi nasıl satabilirim
 3. E ihracatta reklam nasıl yapılmalı
 4. E-ihracat sitelerinde seo nasıl olmalı
 5. İhracatta teslimat süreçleri nasıl olur

 

 

E-İhracatta Ürünlerimi Nasıl Satabilirim?

 

Öncelikle belirli bir ürün gamınız varsa bu ürünlerin o ülkedeki hitap ettiğiniz yaş kesimine uygun olup olmadığını araştırmalısınız. Tüm açılardan bunu araştırmalısınız. Bazı ürünler bazı ülkelerdeki insanların yaşam şekillerine uygun olmaz. Bu sebeple ürünlerimiz satılmayabilir.

 

Web Sitesi Üzerinden Satış Nasıl Yapılır

Online ortamda ürünlerinizi satabileceğiniz bir web sitesi öncelikle yapmalısınız. Online ödeme olacağı, tüm ürünlerinizin doğru, düzgün anlatımla o ülkeye özel olarak hazırlamalı ve örneklendirmelisiniz. Biz bu konuda kurumsaltasarım.com.tr olarak uygun fiyatlarla çalışmalar yapabiliriz.

 

E-İhracatta Teslimat Süreçleri Nasıl Olmalı?

Özel kargo firmalarıyla anlaştığınızda onlar sizin için gümrükten ürünlerinizi çıkarmakta yardımcı olacaklardır.

E-İhracat Sitelerinde Seo Nasıl Olur?

O ülkenin dili esas alınarak hazırlanmalı, hreflang etiketiyle hangi ülkeye ait dil olduğunu işaretlemelisiniz. Seo’yu özel olarak, arama motorlarında üst sıralara gelmek için kullanmalı reklamlara ayıracağınız bütçeden daha fazlasını organik hit alabilemek adına kullanmalısınız.

E-İhracatta Reklam Nasıl Olmalı?

Reklamlarınızı ülkede yaşayan vatandaşları analiz ederek yapmalısınız, alışkanlıklarını öğrenmelisiniz. Aksi halde yapacağınız her reklamdan olumsuz geri bildirimler alabilirsiniz.

 

 

En Çok İhracat Yapılan 5 Ülke ;

 

 1. Almanya 2018’deki ihracat: 14.943.091
 2. Birleşik Krallık 2018’deki ihracat: 10.222.798
 3. İtalya 2018’deki ihracat: 8.827.004
 4. Irak 2018’deki ihracat: 7.641.128
 5. ABD 2018’deki ihracat: 7.614.082

Yayınlanma Tarihi: Ocak 28, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ
 • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
  No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
 • 0850 304 13 02
 • [email protected]