teklif alın
Ataşehir Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Nedir?

21. yüzyılda teknolojinin hayatımızda önemli bir yeri olduğu ve çocukların okul eğitiminde bile akıllı telefonlarının olduğu için sosyal medyada olmalısınız! Kesinlikle bir sosyal medya uzmanıyla çalışmalısınız veya şirket bünyesine almalısınız.Sosyal medya pazarlaması herhangi modern bir işletmenin başarısı için hayati öneme sahiptir.Bir sosyal medya uzmanıyla çalıştığınızda işinizi zirveye çıkarabilecek güce sahip olduğunuzu göreceksiniz.Bir zamanlar, TV, Dergi, ilan panosu ve radyo reklamları yeterliydi. Artık işletmeler modern çağda ayak uydurabilmek için sosyal medya pazarlama stratejilerini benimsemek zorundalar. Ne de olsa, sosyal medyanın artık diğer reklam türlerinden daha verimli olduğu kanıtlandı.

 

Sosyal Medya Uzmanı Ne Yapar?

Birşeyi pazarlamanın amacı daha fazla para kazanmaktır.Sosyal medya uzmanları izleyicileri müşteriye dönüştürmede oldukça yeteneklidir.Ürünlerini sosyal medyada pazarlayan şirketlerin %75’i, 12 ay içinde satışlarında artış olduğunu görmektedir.Ayrıca tüketicilerin %74’ü satın alma kararlarını almak için sosyal medyayı kullanıyor.Bir ürünü pazarlamadan önce tüketicilerin tepkisini ölçmeniz gerekmektedir.Bunu yapmak için de sosyal medyayı kullanabilirsiniz.Facebook pixel kullanarak dönüşümleri gözlemleyebilir ve tepkileri ölçebilirsiniz.Bazı insanlar sosyal medyanın sadece içerik paylaşımından ibaret olduğunu düşünürler.Bu oldukça yanlış bir düşüncedir.İçeriğin en çok etkileşim alacağı vakitler vardır.Sosyal medya uzmanı bu zamanları deneyimleyerek sizlere hizmet verir.Öncelikle işletmenizi sosyal medyada kaliteli bir şekilde temsil etmeniz gerekmekte ve müşterilere anında cevap vermelisiniz.Sosyal medya anlık olarak değişen ve trendlere yetişmesi zor bir mecradır.Sürekli öğrenmeniz gerekmekte ve bu hıza ayak uydurmalısınız.Bu hıza ayak uydurduğunuzda işletmenizin tanılırlığı ve güvenilirliği sağlam bir zemine oturmaya başlar.İşletmenizin sosyal medyadaki hesaplarına gelen spam, kötü yorumları denetlemelisiniz ve buna zaman ayırmalısınız.Sosyal medya uzmanları kimin hangi platformda ve hangi saatte olduğunu bilir. Ayrıca sosyal medya kullanıcılarının ilgi alanları, alışkanlıklar ve daha pek çok konuda bilgi hazinesi vardır. Tüm bu bilgilerle markanıza mükemmel şekilde uyarlanmış hedef kitleler oluşturabilirler. Bu, reklamını yaptığınız kişilerin, ürününüzle gerçekten ilgilenmeleri en muhtemel olanları olmasını sağlar.Sosyal medya uzmanları kriz yönetiminde de oldukça deneyim sahibi olmaları gerekmektedir.Örneğin İstanbul Ataşehir‘de bir firmanız var ve bu firmanızı Ataşehir sosyal medya uzmanına emanet ettiniz.Bu uzmanın işletmenizi sosyal medyada ki kötü intibayı kaldırması gerekir.Ataşehir sosyal medya uzmanı potansiyel rakiplerinizi analiz eder ve işletme hesaplarınızı ona göre yönetir.

Sosyal medya hizmet verdiğimiz sektöre daha iyi hizmet vermemizi ve kitlemizi büyütmemizi sağlayarak rekabette bir adım önde olmamıza imkan tanıyor.20. yüzyılda sosyal medyanın gücünü bilen ve gören şirketler vakit kaybetmeden sosyal medya uzmanlarıyla işbirliği içine giriyor.Sizde hemen bizimle iletişime geçerek hedeflerinizi büyütebilir ve getirinizi arttırabilirsiniz!


Yayınlanma Tarihi: Ağustos 31, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
  • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
    No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
  • 0850 304 13 02
  • [email protected]