teklif alın
2020 Yılının UX Tasarım Trendleri

İş alanınız veya hizmet alanınız ne olursa olsun website sahibi olmak artık zorunlu hale gelmiş durumda.Web siteniz ile birlikte güçlü bir iş alanı oluşturabilir ve uzun vadeli ilişkiler kurabilirsiniz.Tabi ki sadece websitesi sizi hiçbiryere götürmeyecek.2 milyardan fazla web sitesi var fakat çok azı önemli miktarda trafik elde ediyor.Nedenini hiç merak ettiniz mi? İyi bir websitesi ile kötü bir websitesini ayıran en önemli detay kullanıcı deneyimidir.

İyi bir websitesi su gibi şeffaf ve kullanışlı iken, kötü websitesi darmadağındır.Kötü sitelerde gezinmek kabus gibidir.Hedef kitlenizin markanız etrafında toplanmasını sağlamak için dağınıklıktan uzak ve hızlı bir websitesi oluşturmak gerekir.Web sitesi tasarımı sitenizin kullanıcı deneyimini etkileyecek en önemli faktördür.Bu yüzden UX tasarım trendlerini yakından takip etmeniz gerekir.Bu düşünceyle bugünki yazımızda 2020 yılının trend olan UX tasarımlarını size sunuyoruz.

Karanlık Temaları Daha Sık Göreceğiz

2020 yılında websitelerinde karanlık temaları daha fazla göreceğiz.IOS ve Android zaten karanlık temalarını açıklamış durumda.Bu açıklama ile birlikte çeşitli popüler uygulamalar karanlık tema trendini kucaklamaya başladı.

Kullanıcı Odaklı Tasarım Trendi

İşletmelerin veya herhangi bir website sahibinin toplumun her kesiminden insanlara hitap etmesini sağlaması gereklidir.Tasarımcılar artık geniş bir bakış açısı ile tasarımlarını oluşturmalıdırlar.Tasarıma başlamadan önce tasarıma nelerin dahil edilmesi gerektiğini bilmesi gerekir.Kısaca website tasarımı herkes için yapılmalıdır.

Hamburger Menü Kullanımının Zararları

Hamburger menü simgesi, tasarımdaki fazlalığı gizlemek için çok iyi bir yöntemdir.Düzenli ve temiz bir görünüm için hamburger menü gereklidir.Fakat kullanıcılar herhangi bir ürün veya hizmete erişmek için çok fazla çaba harcarlar.Buda kullanıcıyı siteden soğutabilir.2020 yılında hamburger menü alternatifi için çalışmalara başlandı.

Chatbot Kullanımı ile İnteraktif ve Akıllı Olun

Chatbot, müşterilerle birebir ve zaman farketmeksizin çözüm üretip yardımcı olabilir.Ayrıca Chatbot gece gündüz çalışabilir, zam talep etmez ve işletmelerin davranışsal önyargılar nedeniyle ortaya çıkan zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olur.

Şifresiz Giriş ile Kolay Web Siteleri

İnsanlar artık tek tıkla bütün işlerini halletmeye daha meyilli hale gelmiştir.Bu yüzden website kullanımında sürekli parola veya başka bilgiler girmek insanları yorar hale geldi.İnsanlar sürekli şifrelerini unuttuğu için websitesi kullanım oranı düşmektedir.Şifre yerine yakın tarihte parolasız oturum açma, pin kodu veya parmak izi kullanılacaktır.


Yayınlanma Tarihi: Şubat 13, 2020
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
  • İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
    No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
  • 0850 304 13 02
  • [email protected]