teklif alın
2019’un En Gözde Fontları

Yıl 2019 ve gün geçtikçe özel fontlar giderek artıyor. Her tasarımcının elinde olmasını isteyeceğimiz bazı fontlar mevcut. Asla kalitesi bozulmayan, okunabilirliliği yüksek ve her tasarıma uyum sağlayan yapısıyla 7’den 70e herkesin hoşuna gidebileceğini düşündüğümüz fontları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Font seçimini genelde ülkemizdeki tasarımcılar gelişi güzel yapmakla beraber her proje için doğru font seçmek yaptığımız tasarımın en önemli kısımlarından biridir. Nedeni ise; tasarımı aslında bir araya getiren element font ile yazılan yazılardır. Bu yüzden netliği ve okunabilirliğini koryan çağdaş bir görünüm sağlayan fontlar tercih etmeliyiz.  2019’da büyük etki yaratmasını beklediğim bazı fontları sizlerle paylaşacağım. Bazı fontlar çok yeni bazıları ise klasikleşmiş her tasarımcının arşivinde bulunması gerektiğini düşündüğüm fontlardan oluşuyor. Fakat öncesinde tasarım sürecinde font nasıl seçilmeli, nelere dikkat edilmeli biraz size bunlardan bahsedeceğim.

 

 

 1. Okunabilirlik seviyesi iyi derece olmalı
 2. Çağdaş yenilikçi font olmalı
 3. Seçeceğiniz fontu yaşlı birinin okuyacağınıda unutmayın.
 4. Projelerinize özel fontunuzu detaylandırın.

gibi tavsiyelerde bulunabilirim. 100’lerce ve hatta 1000lerce internet ortamında font bulunuyor fakat bir tasarımcının olmazsa olmaz fontları arasında benim kullandığım başlıca fontları aşağıda listeliyorum.

 

Evet Liste halinde gelelim size vereceğim fontlara;

 

 1. Gotham
 2. Poppins
 3. Open Sans
 4. Helvetica
 5. Avenir Next
 6. Roboto
 7. Raleway
 8. Segoe UI
 9. Trajan ( Sadece başlıklarda kullanılmasını öneririz. )
 10. Nexa
 11. Nunito
 12. Lato
 13. Montserrat
 14. Bliss Pro
 15. Bebas Neue

 

Verdiğim fontların çoğunu ücretsiz bir şekilde google fonts üzerinden temin edebilirsiniz. Fontlarınızı google fonts üzerinden çekerseniz yükleme sorunuda ortadan kalkacaktır. Çok rahat bir şekilde web sitenize google fonts üzerinden seçtiğiniz fontu çekip, tasarımla bütünleştirebilirsiniz.

 

Kullanıcı deneyimi tasarımı yapıyorsanız özellikle en önemli noktalardan biri olarak gözüken fontlarınızı doğru seçmek için. UX konusunda bilgili kişilerdende font tavsiyeleri alabilirsiniz.

 

Başlı başına bir deneyim yaşamak ve web sitenizi ilham verici tasarımlarımızla size özel fontu bizim seçmemizi isterseniz bize iletişim sayfamızdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.


Yayınlanma Tarihi: Şubat 24, 2019
BLOG’DA NELER VAR?
markanızı ziyaretçilerinize tanıtabileceğiniz en etkili ipuçları
 • İLETİŞİM BİLGİLERİ
 • Küçükbakkalköy Mah. ŞerifAli Cd.
  No:14 / 6 Ataşehir / İSTANBUL
 • 0850 304 13 02
 • [email protected]